1. Ana Sayfa
  2. Mobil Haberler
  3. İşte en yüksek piyasa değerine sahip kripto paralar!

İşte en yüksek piyasa değerine sahip kripto paralar!

1280-840-kriptovaluta-yzH8_cover.jpg

Kripto para nedir? Kripto para nasıl kazanılır? Kripto para nasıl üretilir? En değerli kripto para hangisidir? Dilerseniz önce bu soruların cevaplarını sizlerle paylaşalım.

Kripto para nedir?

Kripto para, dijital para veya varlıktır. Daha da detaylandıracak olursak; işlemleri güvenceye almak için kriptografi yani şifreleme kullanan, çalışma şekli nakite alternatif bir değişim aracı olarak tasarlanmış bir dijital varlık, yani bir sanal unsurdur. Kripto paraları bir nevi dijital döviz, alternatif döviz ve sanal döviz olarak düşünebilirsiniz. Kripto paralara karşılık olarak sunulabilecek hiçbir fiziksel eşdeğer bulunmamaktadır. Kripto paraların değeri tamamen arz-talep dengesine göre değişiklik gösterir. Ne kadar çok talep olursa, o kadar çok değerlenir ve her zaman ilk yatırımcı daha fazla kazanır. Ayrıca elinizdeki kripto paraları, dünyanın bir ucundan diğer ucuna geleneksel sistemlerden çok daha ucuza transfer edebilirsiniz.

Kripto para nasıl kazanılır? Kripto para nasıl üretilir?

Kripto para kazanmanın çeştli yolları vardır. Örneğin; çalışarak, ticaret yaparak, kredi vererek, musluklardan bedava kazanmak, insanlara yardım ederek kazanmak vs… Bunların her biri ayrı ayrı bir başlık. Ancak bizim asıl kastettiğimiz olay, kripto para nasıl üretilir sorusunun cevabı…

İstisnai durumlar dışında, kripto para birimlerinin belirli bir üretim sınırları vardır. Kripto paranın üretim işlemi kripto para madenciliği adı verilen teknikle yapılmaktadır. Tıpkı toprağı kazarak altına ulaşmak gibi. Bunun elektronik ortamdaki varyantını düşünebilirsiniz. Bu bilgileri daha iyi işlemek için oldukça güçlü sistemler gerekir. Bu da daha yüksek işlem gücü gerektirir. Aynı zamanda oldukça fazla elektrik tüketimi gerçekleşir. Öyle ki; kripto para üretimi yapan ülkelerden biri olan İran, yakın zaman önce Çin ile anlaşması sonucu kripto para üretmek için tükettiği elektrik sebebi ile bazı şehirlerinde sık sık elektrik kesintileri ile gündeme gelmiştir.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/kripto-para/iste-en-yuksek-piyasa-degerine-sahip-kripto-paralar-602960c398fab31fb90b3cc1

Yorum Yap