1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. League of Legends 2020 Dünya Şampiyonası İçin Karar Verildi

League of Legends 2020 Dünya Şampiyonası İçin Karar Verildi

league-of-legends-2020-dunya-sampiyonasi-icin-karar-verildi

Birbirinden farklı şampiyonları ve dünya genelinde milyonlarca oyuncusu olan League of Legends oyununun 2020 Dünya Şampiyonası için büyük merakla beklenen karar çıktı. Virüs etkisinden dolayı bu yıl şampiyonanın yapılıp yapılamayacağı konusu netleştirildi ve şampiyonanın gerçekleşeceği duyuruldu.

2020 LoL Dünya Şampiyonası Çin’de Yapılacak

Uluslararası düzeyde birçok etkinlik ve organizasyon, koronavirüs salgını nedeniyle iptal edilmiş ve 2020 yılı bu bağlamda bir hayli boş geçmişti. Pandemi dünya genelinde halen devam ederken, League of Legends 2020 Dünya Şampiyonası’nın akıbeti de merak ediliyordu. LoL Esports tarafından yapılan duyuruda, 2020 LoL Dünya Şampiyonası’nın Çin’in Şanghay şehrinde 25 Eylül ve 31 Ekim tarihlerinde yapılacağı belirtildi.

Şampiyona için Çin’in Şanghay şehrinin tercih edilmesindeki daha kolay yolculuk edilmesi ve etkinlik dünyasının merkezi olarak bu şehrin görülmesi gibi önemli faktörler gösterildi. Ayrıca şampiyonada eleme maçlarında seyirci kabul edilmeyeceği, ancak finaller için seyircilerin maça alınabileceği belirtildi. Öte yandan bilet sisteminin işleyişi ve seyirci konusundaki diğer detaylar hakkında bilgi paylaşılmadı.

Şampiyonanın yapılacağı kararı sonrasında birçok konu sosyal medyada tartışılmaya başlandı. Virüs önlemleri kapsamında şampiyona organizasyonuna seyirci alınmasa da Espor takımlarının seyahat etmesi gerektiği ve bunun da virüs tehlikesi yaratabileceği konusundaki tartışmalar sürüyor. Ayrıca takımların şampiyonaya katılmadan önce COVID-19 testine girip girmeyecekleri henüz bilinmiyor.

Son olarak da bazı takımların Çin’deki şampiyonaya katılmak istemeyebileceği, yeterli sayıda takımın olup olmayacağı da merak edilen diğer konular arasında. Bununla birlikte Riot Games tarafından 2021’de Çin’in birçok şehrinde ve 2022’de Kuzey Amerika’da bir şampiyona gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Yorum Yap