Uygulama Haberleri

Microsoft Defender, Google Play Store’a Eklendi

Microsoft'un antivirüs yazılımı Microsoft Defender, Android cihazlar için de Google Play Store'da yerini aldı. Kullanıcılar, tamamen ücretsiz bir şekilde uygulamayı cihazlarına indirerek virüs denetimi yapabilecek.

Gelişmiş Tehdit Koruması (ATP) özelliğine sahip olan Microsoft Defender, bu sayede kötü niyetli uygulamalar ve bilgi çalmaya çalışabilecek web siteleri gibi siber tehditlere karşı koruma kalkanı görevi görecek. Ayrıca siber suçların tespiti ve araştırılmasına olanak tanıyacak bir sistemi de içinde barındıran Microsoft Defender, yerleşik web filtresi sayesinde gezilen internet sitelerindeki güvenlik problemlerini tespit edip kullanıcılara bildirecek.

Microsoft Defender, Şimdilik Bazı Kullanıcılara Sunuldu

Microsoft’un antivirüs ve güvenlik yazılımı Microsoft Defender, başlangıç aşamasında Microsoft 365 E5’te geçerli aboneliği olan kurumsal müşteriler için sunuluyor. Ayrıca Microsoft 365 E5 kullanıcılarından hariç olarak bazı koşulları sağlayan kısıtlı sayıda kullanıcılara da ücretsiz olarak ön izleme sürümüne erişmelerini sağlıyor. Eğer uygulamayı indirebilmek için gerekli kriterlere sahip olup olmadığınızı kontrol etmek isterseniz, buraya tıklayarak kontrol edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu