1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. Microsoft Edge çocuklar için daha güvenli hale geliyor

Microsoft Edge çocuklar için daha güvenli hale geliyor


Microsoft, web’de gezinirken çocukları korumaya yardımcı olmak için Edge tarayıcısında bir Çocuk Modu test etmeye başladı.

Geliştirdiği Modu 5-12 yaş arası çocuklar için yaratan şirket, onu Dev ve Canary kanallarında Edge Insiders test kullanıcılarına sunuyor.

Microsoft, Çocuk Modunu test etmeye başladı

Edge profil seçiciden hızlıca etkinleştirebilen Çocuk Modu, kolay bir kullanım sağlıyor. Ayrıca ilgili hesabı açmak için bir herhangi bir çocuk hesabı ayarlama işlemi yapmanıza gerek yok. Kullanıcıların moddan çıkmak için ise bir şifre girmeleri gerekiyor.

Mod da çocuklarınızın erişebileceği siteler için “izin listesi” oluşturabilir ve zaman içinde bunu düzenleyebilirsiniz. Ek olarak çocuklarınızın ziyaret etmek istediği bir web sitesi varsa ve Microsoft’un teknolojisi onu engelliyorsa, ilgili sitelere göz atmalarına izin verdiğiniz sürece, bir istisna ekleyebildiğinizi belirtelim.

Microsoft Edge, Edge 83 güncellemesi, Edge tarayıcı, Edge chrome

Çocuk Modu, sıkı izleme engelleme özelliğinde, Bing Güvenli Arama‘yı kullanıyor ve özel tarayıcı temaları sunuyor.

Microsoft, şu an test aşamasında olan özelliğine daha fazla yenilik ekleyerek Çocuk Modunu geliştirmeye devam etmeyi planlıyor.

Çocuklar online eğitim döneminde bilgisayarlarını daha sık kullandıkları için tarayıcıdaki Çocuk Modu, daha fazla gönül rahatlığı isteyen ebeveynler için iyi bir haber olarak değerlendiriliyor.

Kaynak: https://shiftdelete.net/microsoft-edge-cocuklar-icin-daha-guvenli-hale-geliyor

Yorum Yap