Uygulama Haberleri

Microsoft’tan Önemli TikTok Açıklaması

ABD'li teknoloji devi Microsoft, TikTok'un ABD ayağını satın alacağı haberlerinin çıkması ve sonrasında ABD Başkanı Donald Trump'ın TikTok'u ABD'de yasaklayacağını söylemesi sonrasında suskunluğunu bozdu. Microsoft, yaptığı açıklamada satın alma sürecinin devam ettiğini duyurdu.

Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta Microsoft’un TikTok’un ABD bölümünü satın alacağı haberleri ortaya çıkmış ve sürecin olumlu gittiği öne sürülmüştü. Öte yandan bir taraftan da ABD Başkanı Donald Trump, yaptığı açıklamada TikTok uygulamasını ABD’de yasaklayacağını belirtmişti. Son olarak da Microsoft önemli bir TikTok açıklaması yaptı ve satın alma süreciyle ilgili iddiaları resmileştirmiş oldu.

Microsoft: Satın Alma Süreci Devam Ediyor

Microsoft’un resmi blogunda paylaşılan bir haberde Çinli sosyal medya platformu TikTok’la ilgili önemli bir duyuru yapıldı. Yapılan duyuruya göre Microsoft’un TikTok’u satın alma ile ilgili görüşmelerini devam ettirdiği ve herhangi bir olumsuzluk durumunun olmadığı ifade edildi.

Yapılan açıklamada yalnızca satın alma sürecinin devam ettiği bilgisi paylaşıldı. Bundan hariç olarak satın alma detayları, satın alma için yapılacak ödeme, satın almanın sadece ABD tarafını mı yoksa TikTok’un tamamını mı kapsadığı ve buna benzer önemli bilgilendirmeler henüz paylaşılmadı.

Sosyal medyada her ne kadar bu konular hakkında çeşitli iddialar ortaya atılsa da resmi bir açıklama gelene kadar süreçle ilgili ortaya atılan iddiaların doğruluğu sorgulanacak seviyede olacak. Bilindiği üzere TikTok, Hindistan hükümeti tarafından “ulusal güvenlik tehdidi” olarak görülmüş ve ülke genelinde yasaklanmıştı. Ayrıca e-Ticaret devi Amazon da çalışanlarına TikTok kullanmayı yasaklatmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu