1. Ana Sayfa
  2. Bilim Haberleri
  3. NASA Burç İddialarını Yanıtladı: Burçları Değiştirmedik

NASA Burç İddialarını Yanıtladı: Burçları Değiştirmedik

NASA-burc-aciklamasi-yilan-burcu

Sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında yer alan ve her yıl görmeye alışık olduğumuz “NASA açıkladı, burçlar  değişti. 13. Burç artık Yılan burcu” tarzı haberlere dair NASA yeni bir açıklama yaptı ve bu iddialara kesin ve net bir yanıt verdi.

NASA’dan Burç Açıklaması

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA)’nin, 2016 yılında yayınladığı bir makaleden dolayı hem sosyal medyada hem de dünyanın bir çoğundaki haber sitelerinde “13. Burç” ve “Burçlar Değişti” tarzı haberler görebiliyoruz. Bunun sebebi, NASA’nın yayınladığı yazıda “Eğer kapsasaydı bile Dünya’nın ekseni değiştiği için burçlar değişirdi” ifadesi kullanılmıştı. Bu ifade sonrasında sık sık burçların değiştiğine dair çeşitli haberler görmeye başladık. Fakat NASA, ardı arkası kesilmeyen bu iddialar hakkında yeni bir açıklama yaparak konuyu sonlandırdı.

NASA’nın Twitter hesabı üzerinden yayınlanan açıklamada “Birkaç yılda bir yeniden ortaya çıkan bir zodyak (burç) hikayesi hakkındaki yorumlarınızı görüyoruz. Hayır, burçları değiştirmedik. Babiller 3 bin yıl önce takımyıldızlarını keşfettiklerinde 13. işareti bıraktılar.” ifadelerine yer verildi ve bu konuyla ilgili daha detaylı bilgilerin verildiği bir dökümana bağlantı verildi.

Yorum Yap