1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Netflix çılgınlığı Lupin’le devam ediyor: 70 milyon

Netflix çılgınlığı Lupin’le devam ediyor: 70 milyon

Netflix-Lupin-01.jpg

Netflix’in ocak ayında yayımladığı ve kısa süre içinde bütün dünyada ilgi çeken yeni Fransız dizisi Lupin, rekoruyla beraber geldi. Platformun en çok izlenen yapımları arasında uzun bir süredir ilk 10’da yerini alan Lupin, için ilk ayında 70 milyonun üzerinde bir izlenme bekleniyor. Bu sayı ise yine Netflix’in oldukça popüler hale gelen The Queen’s Gambit dizisi için belirlenen sayıdan yaklaşık 10 milyon daha fazla. Bu ise yeni bir rekorun yolda olduğunu gösteriyor.

Netflix Lupin ile yeni bir rekor kırabilir

Dizi aynı isimli 1905’te yayımlanan ve Fransız romancı Maurice LeBlanc’ın kaleme aldığı roman serisinden uyarlama olmasına rağmen Lupin’in doğrudan Arsène Lupin karakterine odaklanmak yerine, ondan esinlenen bir karakteri merkezine yerleştirmesi dikkat çekiyor. Yani burada özgün esere bağlılıktan öte yalnızca hikaye genel hatlarıyla benzerlik taşıyor.

Orijinal yapımdaki eserde fantastik öğeler bizleri karşılarken, Netflix dizisi Lupin’de böyle bir durum söz konusu değil. Oysa dizinin esinlendiği romanlarda yaşam iksirinden felsefe taşına oradan da büyü ve simya gibi daha fantastik ögelerle karşılaşmak mümkündü.

Netflix Lupin

Dizi yayımlandığı günden beri çok sevilmiş olmasına rağmen, Sherlock Holmes esiriyle benzerlikler taşıdığı da söyleniyordu. İki yapımda da çok sevilen serilerin uyarlamalar olması ve iki dahiye yer veriyor olması dikkat çekmişti.  Sherlock zekasıyla suçları kolayca çözerken Arsène zekasını soygunlar için kullanıyor. Genel anlamda benzerlikler taşıyan iki karakter olsa da temelde ayrıldıkları noktalar da çok bulunuyor.

Dizi, 8 Ocak 2021 tarihinde izleyicilerin karşısına çıktı. Ünlü oyuncu Omar Sy‘ı Assane Diop adlı karakterle birlikte başrolde izlediğimiz dizi Fransız bir hırsızın hikayesini bizlere aktarıyor. Şu anda platformda 5 bölümlük bir dizi olarak yerini alan Lupin, Türkiye de dahil olmak üzere ABD, Brezilya, Arjantin, Almanya, İtalya ve İspanya‘da en çok izlenen yapımlar arasında uzun süre zirvede kaldı.

Mini dizi olarak tasarlandığı aktarılan dizinin şu anda 5 bölümü sistemde olmasına rağmen, IMDb’de de 7 bölüm gözüküyor. Birinci kısmın ardından ikinci kısmın ne zaman yayımlanacağı henüz belli olmasa da 2 bölüm için izleyicilerin biraz beklemesi gerekebilir.

Kaynak :
shiftdelete.net

Yorum Yap