1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. Netflix, Oynatma Hızı Özelliğini Aktifleştiriyor

Netflix, Oynatma Hızı Özelliğini Aktifleştiriyor

netflix-oynatma-hizi-ozelligini-aktiflestiriyor

Dünya genelinden birçok farklı filmi, diziyi ve belgeseli yayınlayan, aynı zamanda kendi yapımcılığını üstlendiği dizileri ve filmleri de kullanıcılarla buluşturan Netflix, platforma ekleyeceği yeni bir özellik ile kullanıcıların bir beklentisini daha sonlandırıyor. Kullanıcıların YouTube gibi video platformlarından alışkın olduğu video oynatma hızı özelliği, yakında Netflix’te aktifleştirilecek.

Netflix’e Video Oynatma Hızı Özelliği

Aslında video oynatma hızı özelliğini ilk olarak geçtiğimiz yıl duyuran Netflix, uzun süren test çalışmaları sonrasında iOS ve Web sürümlerine oynatma hızı kontrollerinin ekleneceğini bildirdi. Bu sayede kullanıcılar bir izleme yaparken tıpkı YouTube’da olduğu gibi oynatma hızını 1x, 2x vb. gibi seçeneklerle değiştirebilecek.

İlgili özellik ilk olarak Android platformunda kullanıma sunulacak. Android kullanıcıları, Netflix’te izlediği videoları 0.5x, 0.75x, 1.25x ve 1.5x hızlarında izleyebilecek ve özelliği aktif olarak kullanabilecek.

Öte yandan yeni özelliğin henüz TV uygulamalarına dağıtılıp dağıtılmayacağı belli değil. Yeni güncellemenin tüm cihazlara ulaşmasının biraz zaman alacağı da düşünüldüğünde, TV’lerdeki Netflix uygulaması için bu özellik biraz geç dağıtılabilir.

 

Yorum Yap