1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. Netflix, Türkiye’de Yasaklanıyor Mu? Cüneyt Özdemir’den Açıklama…

Netflix, Türkiye’de Yasaklanıyor Mu? Cüneyt Özdemir’den Açıklama…

netflix-turkiye-de-yasaklaniyor-mu-cuneyt-ozdemir-den-aciklama

Netflix’teki dizi ve film içeriklerinde yer verilen eşcinsellik konusu, Türkiye’de RTÜK tarafından takibe alınmış ve özellikle Netflix’in Türk yapımı olan Aşk 101 dizisinde Osman karakterinin ilk başta eşcinsel olarak düşünüldüğü iddiaları tartışmaları artıran nokta olmuştu. Hatta geçen zaman içerisinde RTÜK’ün Netflix’teki içeriklere sansür uygulayabileceği konusu da konuşulan konular arasında yer almaya başlamıştı.

Netflix, Türkiye’de Yasaklanıyor Mu?

Gazeteci Cüneyt Özdemir’in Netflix konusunda attığı tweet, sosyal medya gündemine bomba gibi düştü. Attığı tweette “SON DAKİKA; Netflix ve Ak Parti arasındaki pazarlık restleşmeyle bitti. Ak Partinin eşcinsellik sansürüne Netflix rest çekti. Türkiye’de dizi çekimlerini durdurdu. Sansürü kabul etmedi. Dünyada Netflix’i yasaklayan ilk ve tek ülke Türkiye mi olacak?” ifadelerine yer veren Cüneyt Özdemir, Netflix ve hükümetin karşılıklı restleşerek anlaşmazlık durumunun oluştuğunu belirtti.

Geçtiğimiz günlerde Cüneyt Özdemir’in YouTube üzerinden gerçekleştirdiği canlı yayına katılan AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanı Mahir Ünal, Netflix’te yayınlanan Aşk 101 adlı dizideki Osman karakterinin başta eşcinsel olarak kaleme alındığını belirtmiş ve “Bu normal bir şey gibi görünebilir. Kişilerin eşcinsel kimliği başka bir şeydir, kamu ahlakına uyması başka bir şeydir.” ifadelerini kullanmıştı.

Yorum Yap