1. Ana Sayfa
  2. Mobil Haberler
  3. One UI ile kilit ekranınıza acil durum bilgisi ekleyin

One UI ile kilit ekranınıza acil durum bilgisi ekleyin

one-ui-ile-samsung-telefonunuza-acil-durum-bilgisi-ekleyin.jpg

One UI ile Samsung akıllı telefonunuza acil durum bilgisi eklemek ve sergilemek oldukça kolay ve anlaşılır bir hale geldi. Acil bir durumda akıllı telefonunuzu hazır bulundurmak oldukça önem arz eden bir durum. Elbette akıllı telefonlar marka farketmeksizin bir dizi farklı acil durum seçeneği sahip. Ancak, EMUI‘de yapılandırabileceğiniz bir acil durum menüsü bulunuyor ve Samsung’un One UI’ı ile kilit ekranına bilgi ekleme seçeceği sunuyor.

One UI ile Samsung akıllı telefonunuza acil durum bilgileri nasıl eklenir?

One UI 2.5 gibi UI’nın son sürümlerine sahip Samsung akıllı telefonlar, kilit ekranına kişi bilgilerini ekleme özelliğine sahip. Bu özellik, EMUI menüsünde olduğu kadar çok seçeneğe sahip olmasa da, acil durumlarda yardımcı olabilecek iletişim bilgileri gibi bazı önemli bilgileri ekleyebilmenizi mümkün kılıyor.

Samsung’un telefon kilit ekranına iletişim bilgileri eklemenize izin vermesi ile acil bir durumda arayacağımız kişinin telefon numarası kilit ekranına eklenebiliyor. Aynı zamanda kilit ekranına telefon numarasının yanı sıra, alerji veya kan grubu gibi bazı bilgilerede yer verilebiliyor.

Herkesin kilit ekranına baktığı zaman görebileceği bu bilgileri ekleyebilmek için ise şu adımları takip etmelisiniz;

  • Ayarları açın.
  • Kilit ekranı bölümüne gidin.
  • İletişim bilgilerine girin.
  • Acil durum bilgileri seçeceğine tıklayın.
  • İstenen bilgileri girin.

Bu adımları takip ettikten sonra telefonunuzun kilit ekranına giderseniz yazdığınız metnin kilit ekranında belirdiğini göreceksiniz. Ek olarak bu bilgilerin ekrandaki tarih ve saatin hemen altında göründüğünü belirtelim.

İster bir yakınınızın telefon numarasını ister kişisel sağlığınız ile ilgili veriler olsun, her kullanıcı Samsung akıllı telefonuna One UI ile acil durum bilgisi ekleyebilir. Son olarak eklediğiniz bilgileri değiştirmek istediğinizde yeniden yukarıdaki adımları takip etmeniz gerektiğini hatırlatalım.

Kaynak: https://shiftdelete.net/one-ui-ile-samsung-telefonunuza-acil-durum-bilgisi-ekleyin

Yorum Yap