1. Ana Sayfa
  2. Mobil Haberler
  3. OnePlus 8T DxOMark testinde iPhone 12 Pro Max’i geçti

OnePlus 8T DxOMark testinde iPhone 12 Pro Max’i geçti

oneplus-8t-iphone-12-pro-maxi-geride-birakti-2.jpg

Android dünyasının öne çıkan markalarından OnePlus’ın 14 Ekim‘de tanıttığı amiral gemisi telefonu, ekran performansı için DxOMark testine girdi. OnePlus 8T ekranı, DxOMark puanıyla iPhone 12 Pro Max‘i geçmeyi başardı.

OnePlus 8T ekranı DxOMark’a göre ‘en iyiler’ arasında

Telefonların kamera performansını test etmesiyle bilinen DxOMark, bir süredir telefonların ekran performansını da mercek altına alıyor. DxOMark’ın ekran değerlendirmesi testine giren yeni telefon ise OnePlus’ın 8T modeli oldu.

OnePlus 8T ekranı DxOMark testinden 89 puan almayı başardı. Cihaz, aldığı skorla, DxOMark’tan 88 puan alan iPhone 12 Pro Max‘i geride bıraktı. OnePlus’ın amiral gemisi girdiği testten özellikle renk kriterinde aldığı 87 puanla dikkat çekti. Cihazın test sonucunu aşağıda görebilirsiniz.

Öte yandan OnePlus’ın cihazı, DxOMark’ta en iyi ekrana sahip akıllı telefonlar listesinde sadece Samsung Galaxy Note 20 Ultra’ya geçildi. 8T, diğer rakiplerini geride bırakmayı başardı.

OnePlus 8T özellikleri

Ekran performansıyla DxOMark’ta zirve yarışındaki telefon; 6.65 inç büyüklüğünde. Bu ekran 1080×2400 çözünürlüğe sahip AMOLED bir ekranla raflarda yer alıyor. Telefonun ekranı bu büyüklük ve çözünürlükle beraber 402 piksel yoğunluğu (ppi) değerine ulaşabiliyor. Bu ekran, oyuncuların da istediği gibi 120 Hz yenileme hızına sahip.

Aynı zamanda OnePlus 8T’nin donanım özellikleri de dikkat çekiyor. Geçtiğimiz yılın amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 865 işlemcisinden gücünü alan telefon, 8 GB ve 12 GB olmak üzere iki farklı RAM opsiyonuyla tüketici karşısına çıktı.

Kaynak: https://shiftdelete.net/oneplus-8t-iphone-12-pro-maxi-geride-birakti

Yorum Yap