1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. Pinterest rekor kullanıcı sayısına ulaştı

Pinterest rekor kullanıcı sayısına ulaştı

pinterest-yemek-tarifi-1.jpg

Görsel paylaşım platformu olan Pinterest, diğer çevrimiçi platformlar gibi e-ticaret reklamcılığındaki avantajları sonuna kadar kullanmanın meyvelerini alıyor. Firma, yaptığı açıklamada geçen yılın son çeyreğinde dünya genelinde 459 milyon aktif kullanıcıyla rekor sayıya ulaştıklarını açıkladı.

Pinterest yeni yıla kârla girdi

Geçtiğimiz gün firma tarafından yapılan açıklamada, üçüncü çeyrekteki 442 milyon kullanıcı sayısının, yılın son çeyreğinde 459 milyona yükseldiğinin altı çizildi. Ayrıca görüntü paylaşım platformunun dördüncü çeyrek gelirinin yıllık yüzde76 artışla 706 milyon dolara ulaştığı belirtildi. Yatırımcılara yönelik yazdığı mesajda firma, gelir artışının çoğunlukla iyi bir tatil sezonu ve reklamcılık sektöründeki iyileştirmelerden kaynaklandığını söyledi. Dördüncü çeyrekte alışveriş reklamları biçimini kullanan işletme sayısında altı kat artış görüldüğü de mesajda aktarıldı.

pinterest-rekor-kullanici-sayisina-ulasti

Şirketin CEO’su ve aynı zamanda kurucu ortağı olan Ben Silbermann yaptığı açıklamada, “2020 yılında Pinterest’te 100 milyondan fazla ek aylık aktif kullanıcıyı ağırladık. Bu da tarihimizdeki diğer tüm yıllardan daha fazlaydı” dedi. Silbermann ayrıca şirketin Z Kuşağı tüketicileri arasında popüler olmasından cesaret aldıklarının altını çizerek “Z Kuşağı kendi çıkarlarını ve hobilerini keşfedebilecekleri alanlar istiyor” ifadelerini kullandı.

Mesajını devamında CEO, reklam araçlarına ve satış kapsamına yaptıkları yatırımların özellikle tatil sezonunda meyvelerini verdiğinden bahsetti. Ayrıca farklı reklam veren firmaların taleplerine dönüş sağlamalarının son çeyrekteki artışlarında öncü faktör olduğunu da belirtti.

Söz konusu büyüme, firmanın birtakım iddialara maruz kaldığı dönemde geldi. İddialara göre bir grup hissedar Silbermann ve diğer üst düzey yöneticilerin şirketin beyaz erkek liderliğine yönelik adımlar attığı ve kadınları marjinalleştirdiği şeklindeki iddialar sebebiyle dava edilmişti. Bunun yanında ülkemizde temsilci atama meselesi yüzünden de firmaya uyarılar yapıldığını belirtelim.

Kaynak: https://shiftdelete.net/pinterest-rekor-kullanici-sayisina-ulasti

Yorum Yap