Oyun Haberleri

Plague Inc Geliştiricilerinden “Corona Virüsü” Açıklaması

Oyun dünyasında hem bilgisayar hem de mobil platformlarda popülariteye sahip olan ve birçok kişi tarafından sevilen Plague Inc oyununun geliştiricileri, son günlerde dünya gündemine oturan ve büyük sağlık endişeleri yaratan yeni Corona Virüsü (Wuhan Virüsü) hakkında bir açıklama yaptı.

Bilindiği üzere Plague Inc. oyunu, dünya genelinde bir salgın hastalığı yayma üzerine kurgulanmış bir oyun. Hal böyle olunca da gerçek dünyadaki Corona Virüsü salgını ile ilgili de oyuncularını bilgilendirmek için bir bilgilendirme mesajı yayınladı.

Yayınlanan mesajda şu ifadelere yer verildi;

“Plague Inc. 8 yıldır oyun piyasasında ve ne zaman bir salgın hastalık ortaya çıksa, oyuncular hastalıkların nasıl yayıldığını ve büyük salgınların karmaşıklığını anlamak istediği içinoyuncu sayısında bir artış gözlemliyoruz.

Oyunun gerçekçi ve öğretici olması için özellikle çaba gösterdik ancak bunun yanı sıra günümüz dünyasının sorunlarını da sansasyonelleştirmeden uzak durmaya çalıştık. Bu durum, Hastalık Kontrol Merkezi (CDC) ve dünyanın birçok yerindeki diğer sağlık kuruluşları tarafından da tanındı.

Şunu unutmamakta fayda car ki Plague Inc. Yalnızca bir oyun ve bilimsel bir model değil. Bunun yanı sıra mevcut Corona virüs salgını, birçok insanı etkileyen ciddi bir durum. Oyuncuların hastalıkla ilgili bilgiyi direkt olarak yerel ya da küresel sağlık yetkililerinden almasını öneriyoruz.”

Corona Virüsü salgınının ortaya çıkmasıyla Plague Inc. oyunu akıllara geldi ve dünya genelinde oyunun popülerliği arttı. Bu gelişmenin oyuncuların Corona Virüsü hakkında bilgi sahibi olma isteğiyle doğru orantılı olduğunu düşünen oyunun geliştiricileri, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada oyunu gerçeğe yakın ve bilgi verici şekilde tasarladıklarını ancak en iyi bilginin sağlık kuruluşları ve yetkili kurumlardan alınabileceğini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu