Oyun Haberleri

PlayStation 5 Çıkış Tarihi Resmen Açıklandı

Sony, uzunca bir süredir beklenen oyun konsolu PlayStation'un beşinci nesli olan PlayStation 5 için resmi çıkış tarihini duyurdu.

Dünya genelinde en çok satan ve konsol oyuncularının büyük bölümünün tercih ettiği PlayStation’un beşinci üyesi olacak olan PlayStation 5 için çıkış tarihi resmi açıklama ile belli oldu. PlayStation’un üreticisi Sony, PlayStation 5 çıkış tarihi olarak 2020 yılının son çeyreğini işaret etti.

Şimdiye kadar aşina olduğumuz özelliklerden hariç olarak birçok yeni özelliğe sahip olacak olan PlayStation 5, oyunculara dokunma hissiyle oyun deneyimini daha da tattıracak. Ayrıca PlayStation 5 ile gelecek yeni DualShock oyun kollarında dokunmatik ekran ve butonlar olacağı iddiaları da bulunuyor.

Ayrıca “haptic” sistemi olarak bilinen ve oyunlardaki gerçekliği arttırmayı amaçlayan sistem, PlayStation 5’e entegre edilecek. iPhone cihazlarda karşımıza çıkan 3D Touch özelliği ile benzer özellikler taşıyan haptic teknolojisi ile ekrana dokunma süresi ve şiddetine göre tepkiler alınabilecek.

Öte yandan PlayStation 5 oyun konsolundaki L2 ve R2 gibi tuşlar olmayacak ve yerlerini yeni nesil sensörlere bırakacak. Ayrıca sensörler, oyun şirketleri tarafından programlanabilir olacak. Oyunda yapmak istediğiniz hareketleri gerçekte yaparak gerçekleştirebileceksiniz. Örneğin bir ok fırlatabilmek için elinizle bu hareketi yapmanız gerekecek.

Özetlemek gerekirse, oyuncuların ve oyun dünyasının büyük heyecanla uzunca bir süredir beklediği PlayStation 5, tüm yenilikleri ve birbirinden farklı yeni özellikleri ile 2020 yılının son çeyreğinde oyuncularla buluşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu