1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. PlayStation 5 İçin Skyrim Artık 60 FPS Olarak Oynanabiliyor!

PlayStation 5 İçin Skyrim Artık 60 FPS Olarak Oynanabiliyor!

skyrim-5-artik-playstation-da-60-fps

Geliştiriciliğini ve yayıncılığını Bethesda’nın yaptığı The Elder Scrolls V : Skyrim, yeni güncelleme ile birlikte PlayStation 5 oyun konsolunda 60 FPS olarak oynanabilecek. 

EuroGamer tarafından yapılan habere göre PlayStation 5 ve PlayStation 4 için artık Skyrim, 60 FPS olarak oynanabilecek. Oyun şimdilik bir mod ile 60 FPS olarak oynanabiliyor. Bethesda’nın oyuna yeni bir güncelleme getirip getirmeyeceği şimdilik bilinmiyor. Bethesda kısa bir süre önce yaptığı açıklamada bazı oyunlarına yeni nesil yükseltmelerinin geleceğini açıklamıştı ancak bu oyunların hangi oyunlar olduğu açıklanmadı. The Elder Scrolls V : Skyrim, oyununun yeni nesil oyun konsollarında şu anda geriye uyumluluk özelliği ile çalıştığını belirtmekte yarar var. Son olarak The Elder Scrolls V : Skyrim oyununu Kasım ayından bu yana Xbox One X oyun konsolunda 60 FPS olarak çalıştığını belirtmekte yarar var. 

Sızıntılarıyla dikkat çeken gazeteci Brad Sams, kısa bir süre önce bazı söylentilerden bahsetti. Söylenenlere göre, Amazon, Google ve Microsoft, bazı büyük çaptı oyun stüdyolarını satın almak için çalışmalar yapıyor. Satın alınmak istenen oyun stüdyoları ile ilgili şimdilik bir bilgi bulunmuyor olsa da büyük çaplı oyun stüdyolarının satın alınmasının planladığı aktarılıyor. 

Yazılım devi Microsoft’ın oyun stüdyosu almak istediği uzun bir süredir biliniyordu. Gelen bilgilere göre Google ve Amazon’da bu çalışmaları yürütüyor. Sams’in aktardığı bilgilere göre Sony, Facebook ve Electronic Arts’da büyük çaplı oyun stüdyolarını almak için çalışmalar yürütüyor. Bu anlamda kısa bir süre önce Electronic Arts, Dirts ve F1 oyunlarının da yapımcısı olan Codemasters’ı satın almıştı. 

Yorum Yap