1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. PlayStation 5 satış rakamları açıklandı

PlayStation 5 satış rakamları açıklandı

playstation-5-satis-rakamlari-aciklandi-1.jpg

Sony’nin yeni oyun konsolu PlayStation 5 uzun bir süre stok sorunu ile gündemde kaldı ve hatta şirket elindeki tüm stokların satıldığına dair bir açıklama yapmıştı. Ancak üretim tarafında hızlı bir toparlanma ile ihtiyaçları karşılamayı başaran Sony, PlayStation 5 satış rakamları ile karşımıza çıktı.

Şirketin yayınlamış olduğu son mali rapora göre, 2020 yılında dünya çapında 4,5 milyon adet PlayStation 5 satıldı. PlayStation 4’e olan talep, Ekim – Aralık döneminde 1.4 milyon ünite ile, bir önceki yıla kıyasla yüzde 77 düştü.

PlayStation 5 satış rakamları Sony’nin yüzünü güldürdü

Oyun sektöründe bir önceki yıla çok daha iyi bir performans gösteren Sony’nin, Ekim – Aralık dönemi için PlayStation tarihindeki en iyi çeyreğe imza attığı belirtiliyor. Şirketin geliri yüzde 40 civarında bir artışla 8,4 milyar dolara yükselirken, işletme karı yüzde 50 artışla 763,3 milyon dolara ulaştı.

PlayStation 5 satış rakamları Sony'nin yüzünü güldürdü

Sony yaptığı açıklamada PS5’in piyasaya sürülmesiyle ilgili harcamaların kar kazançlarının bir kısmını telafi ettiğini ve ayrıca PS5 donanımının maliyetinden daha düşük bir fiyata satıldığını doğruladı.

PlayStation 4 lansman çeyreğinde 4.5 milyon adet satışmıştı. Microsoft henüz Xbox Series X ve Series S için satış rakamlarını açıklamadı, ancak Xbox donanım gelirinin yıllık bazda yüzde 86 arttığını söyledi.

Kaynak: https://shiftdelete.net/playstation-5-satis-rakamlari-aciklandi

Yorum Yap