1. Ana Sayfa
  2. Mobil Haberler
  3. Poco X3 Pro özellikleri: Poco’nun yeni telefonu ne zaman çıkacak?

Poco X3 Pro özellikleri: Poco’nun yeni telefonu ne zaman çıkacak?

adsasdas.jpg

Geçtiğimiz yıl Çinli teknoloji şirketi Xiaomi ile yollarını ayırdıktan sonra bağımsız bir akıllı telefon üreticisi olarak hayatına devam eden Poco, geçtiğimiz yıl Eylül ayında tanıtılan Poco X3 NFC‘nin Pro versiyonunun geleceğini resmen açıkladı. Bilindiği üzere Poco X3 NFC tam olarak bir fiyat-performans akıllı telefonu olarak kullanıcılardan tam not almayı başarmıştı. Poco X3 Pro özellikleri henüz telefonun çıkış tarihi belli olmasa da bu yüzden çok merak ediliyor.

Poco X3 Pro sürüm numarası aldı

Yeni bilgiler Poco şirketinin bir süredir yeni Poco X3 NFC’nin Pro versiyonu üzerinde çalıştığını belirtiyordu. Tüm bu gelişmelerin üzerine FCC (Federal Communications Commission) tarafından M2102J20SG sürüm numarasıyla resmen onaylanan yeni akıllı telefonun isminin ise Poco X3 Pro olacağı belirtildi.  

Güvenilir sızıntılarıyla ön plana çıkan Mukul Sharma, geçtiğimiz günlerde Poco X3 Pro ile ilgili FCC’den bulmuş olduğu bir belgeyi paylaşarak akıllı telefonun bazı özelliklerini ortaya çıkardı. Gelin hep birlikte Poco X3 Pro’nun şimdiye kadar ortaya çıkan özelliklerine bir göz atalım.

Poco X3 Pro özellikleri ne olacak?

Bilindiği üzere son zamanlarda piyasaya sürülen çoğu akıllı telefonun 5G bağlantı desteği ile geldiğini görüyoruz. Ancak Poco X3 Pro modeli ile ilgili ortaya çıkan bilgiler, akıllı telefonun LTE bant desteğine sahip olduğundan dolayı 4G bağlantı desteği ile geleceği yönünde oldu. Yayınlanan belgeye göz atacak olursak; Poco X3 Pro modeli NFC, çift bant Wi-Fi ve Bluetooth gibi bağlantı özellikleri ile gelecek.

poco x3 nfc

Poco X3 Pro, kutudan çıkar çıkmaz Android 11 tabanlı MIUI 12 arayüzünü çalıştıracak. Ayrıca akıllı telefonun selefinde kullanılan IPS ekran yerine Poco X3 Pro modelinde AMOLED bir ekran kullanılacak. Bilindiği üzere Poco X3 NFC modelinde Snapdragon 732G yonga seti kullanılmıştı. Bu nedenle almış olduğumuz bilgiler, Poco X3 Pro modelinde Snapdragon 800 serisi işlemci kullanılacağını ortaya koydu.

Poco X3 Pro ile ilgili henüz tüm bilgiler ortaya çıkmadı. Geçtiğimiz günlerde FCC’de ortaya çıkan akıllı telefon, onaylandığı için önümüzdeki aylarda tanıtılacak. Tıpkı Poco X3 NFC modeli gibi fiyat-performans ürünü olması beklenen akıllı telefon ile ilgili ortaya çıkacak detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Poco X3 NFC modelinin Türkiye’de bir hayli ilgi gördüğü düşünülürse, X3 Pro modelinin de Türkiye’de satılması beklenebilir.

Yorumlarınızda Poco X3 Pro’dan beklentilerinizi ve Poco X3 NFC ile ilgili görüşlerinizi yazabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/merakla-beklenen-poco-x3-pro-resmen-geliyor

Yorum Yap