1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Popüler Xiaomi modeline yeni güncelleme! Hemen indirmeyin | 365Teknoloji

Popüler Xiaomi modeline yeni güncelleme! Hemen indirmeyin | 365Teknoloji

mi-a3-galeri-Y10b_cover.jpg

Akıllı telefon pazarının önemli aktörlerinden birisi olan Xiaomi, güncelleme anlamında çeşitli sorunlar yaşıyor ve yaşatıyor. Şirket bildiğiniz gibi geçtiğimiz aylarda Türkiye’de de bir hayli kullanıcısı bulunan Xiaomi Mi A3 isimli modeline Android 11 güncellemesini sunmuştu. Bahsi geçen modelin sahipleri Android 11 güncellemesini duyunca oldukça sevindi. Ancak sonradan yaşanan gelişmeler ile beraber kullanıcılar bu güncellemeyi indireceğine resmen pişman oldu. Zira bu güncellemenin ardından gelen bazı şikayetlere göre cihaz kullanılamaz hale geliyordu.

Popüler Xiaomi modeline yeni güncelleme! Hemen indirmeyin

Tüm bu gelişmelerin ardından güncellemeyi geri çeken Xiaomi, 2020 yılının son ayında bazı düzeltmeler yaparak güncellemeyi tekrar servis etmişti. Şimdi ise yeni bir güncelleme Mi A3 kullanıcılarını bekliyor.

Buna göre Çin merkezli teknoloji devi kullanıcılarına güvenlik yaması içeren yeni bir güncelleme daha sunuyor. 329 MB büyüklüğünde olan bu güncelleme, ayrıca ekran kaydedici uygulamasını da telefona geri getiriyor. Eğer siz de sözünü ettiğimiz cihazın sahibiyseniz,  Ayarlar > Sistem > Sistem Güncellemesi bölümlerini takip ederek gerekli kontrolleri yapabilirsiniz.

Şirketin güncelleme konusunda şu ana kadar çok da iyi bir sınav vermediğini net bir şekilde ifade edebiliriz. Zira sunulan bazı güncellemelerde çeşitli hatalar ortaya çıktı. Eğer hali hazırda telefonunuzda bir sorun yoksa, güncellemeyi biraz zaman geçtikten sonra indirmenizi tavsiye ederiz. Ancak tabii ki yine de tercih sizin.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/mobil/populer-xiaomi-modeline-yeni-guncelleme-hemen-indirmeyin-601652ba72fb9f342f1917e4

Yorum Yap