1. Ana Sayfa
  2. Mobil Haberler
  3. Redmi K40 için çıkış tarihi belli oldu

Redmi K40 için çıkış tarihi belli oldu

redmi-k40-icin-cikis-tarihi-duyuruldu.jpg

Xiaomi’nin çatısı altındaki firmalardan Redmi, Snapdragon 888 işlemcili telefonu için resmi bir duyuru yaptı. Şirket, fiyatıyla dikkat çekecek telefonu Redmi K40 için çıkış tarihi verdi.

Firma, daha önce de cihazın fiyatını Weibo üzerinden duyurdu. Özellikleri baz alındığında fiyatı teknoloji severleri mutlu etmişti.

Snapdragon 888’li Redmi K40 için çıkış tarihi belli oldu

Çinli teknoloji devi Redmi, K40 akıllı telefon modeli ile ile akıllı telefon pazarında dikkatleri üzerine çekecek. Snapdragon 888 işlemcisine sahip olmasına rağmen fiyatı 460 dolar olarak açıklanan cihazın çıkış tarihi de belli oldu.

Redmi K40 çıkış tarihi için firma 25 Şubat‘ı işaret etti. Şirket, tarih duyurusunu Weibo‘da yaptı. Ayrıca duyuru bir poster ile yapıldı. Bu posteri aşağıda görebilirsiniz.

Redmi K40 çıkış tarihi

Diğer yandan telefonun bazı özellikleri de gün yüzüne çıktı.  Snapdragon 888 işlemcisinden gücünü alacağı da netlik kazanan telefon, 25 Şubat’ta görücüye çıkacak. Cihazın bir diğer belli olan detayı ise pil kapasitesi oldu. Redmi K40’ın bataryası 4.000 mAh kapasitesinde olacak.

Qualcomm Snapdragon 888 işlemcili telefonlar ne kadar?

Redmi’nin Snapdragon 888’den gücünü alan telefonunu iddialı bir fiyatlandırmayla ortaya sürünce, aynı işlemcili telefonların fiyatları da merak konusu oldu.

Qualcomm’un yeni amiral gemisi işlemcisinin kullanıldığı tek telefon şu anda Xiaomi Mi 11 oldu. Mi 11 çıkış fiyatı ise 3.999 yuan (620 dolar) olarak açıklandı. Redmi tarafından duyurulan fiyat, Mi 11 fiyatıyla kıyaslandığında daha fazla dikkat çekiyor.

Kaynak: https://shiftdelete.net/redmi-k40-icin-cikis-tarihi-duyuruldu

Yorum Yap