1. Ana Sayfa
  2. Mobil Haberler
  3. Redmi K40’ın Kutusu Sızdırıldı

Redmi K40’ın Kutusu Sızdırıldı

Redmi-K40-kutusu

Xiaomi’nin amiral gemisi Mi 11‘i piyasaya sürmesinin üzerinden birkaç hafta geçti ve bu telefon Qualcomm Snapdragon 888 işlemciden güç alan ilk cihaz ünvanının sahibi oldu. Şimdi ise alt markası Redmi amiral gemisini tanıtmaya hazırlanıyor. Redmi K40 olarak adlandırılan ve kutusu sızdırılan modelin Türkiye’ye gelme ihtimali oldukça yüksek.

Redmi K20 serisinin Xiaomi Mi 9T olarak ülkemize gelmesi ve çok yüksek satış rakamlarına ulaşması bunun en basit örneği. Konumuza dönecek olursak: Redmi Genel Müdürü Lu Weibing, K40 Pro’nun Snapdragon 888 işlemciden güç alacağını doğruladı. Ancak cihazın kutusunun sızdırılması kullanıcıları üzdü.

Redmi K40 Kutusundan Şarj Aleti Çıkmayabilir!

Tahmin edebileceğiniz üzere üzüntünün sebebi, sürprizin bozulması vs. değil. iPhone 12 ve Galaxy S21’in ardından Redmi K40’ın kutusundan da şarj aleti çıkmayacak. Daha doğrusu Xiaomi Mi 11 ile aynı strateji izlenecek.

Sızdırılan görselde iki farklı kutu bulunuyor ve aralarındaki tek fark boyut. Normal şartlarda telefonun kutusunda şarj aleti yer almayacak, ancak biraz daha fazla para ödemeyi kabul eden kullanıcılar şarj aletli kutu ile birlikte satın alabilecek.

Redmi K40 ve Redmi K40 Pro olmak üzere iki modelden oluşan seri, delikli AMOLED ekrana ev sahipliği yapıyor. Pro modelinde Snapdragon 888 yer alacak olsa da, standart modelin yani Redmi K40’ın henüz piyasaya sürülmeyen Snapdragon 775G işlemciden güç alması bekleniyor. Redmi K40 serisinin önümüzdeki ay (Şubat) resmiyet kazanması bekleniyor.

Yorum Yap