1. Ana Sayfa
  2. Mobil Haberler
  3. Redmi Note 10 serisi LCD ekran ile gelebilir

Redmi Note 10 serisi LCD ekran ile gelebilir

redmi-note-10-serisi-lcd-ekran-ile-gelebilir.jpg

Redmi Hindistan yaklaşmakta olan Redmi Note 10 serisinin, şimdiye kadarki en akıcı Redmi akıllı telefonlar olacağını iddia ederek serinin daha akıcı bir görsel deneyim için yüksek yenileme hızına sahip ekran sunacağını öne sürüyor.

Şirket, Twitter hesabından yayınladığı bir anket neticesinde kullanıcılara, 120 Hz yenileme hızına sahip “en iyi LCD” mi, yoksa basit AMOLED ekran mı tercih ettiklerini sordu. Bununla birlikte kullanıcılar ezici bir üstünlükle OLED seçeceğinden yana görünüyor.

OLED mi? LCD mi?

Redmi Hindistan’ın yaptığı anketin aynı zamanda Note 10 serisinin ekran özelliklerine dair ipucu verdiği düşünülüyor. Merakla beklenen seriye dair şimdiye kadarki en akıcı Redmi akıllı telefonlar iddasında bulunan şirket, akıllı telefonun ekran özellikleri bakımından merak uyandırdı.

Redmi Hindistan’ın iddialarına göre yeni Redmi Note 10 yüksek yenileme hızına sahip LCD bir ekran ile gelecek. Bu birçok kullanıcı tarafından olumlu şekilde karşılansa da, kullanıcıların büyük çoğunluğu yüksek yenileme hızı yerine daha net görüntüler elde etmek istiyor.

Bilindiği üzere OLED ekranlar, daha koyu içerik görüntülerken daha düşük güç tüketimi, daha derin siyahlar, yüksek düzeyde parlaklık sunma ve LCD teknolojisine kıyasla ışık sızıntısı olmaması gibi sayısız özelliğe sahip.

LCD panellerde ise OLED ekranlara göre daha ucuz  ve zamanla ekran yanmasına yatkın olmaması gibi birkaç avantaj mevcut.

Redmi severleri ikiye bölen anket, Redmi Note 10‘un ekran özelliklerine dair ipucu verse de, cihazın özellikleri hakkında resmi bir bilgi henüz yok.

Sizce Redmi Note 10 serisi hangi ekran özelliklerine sahip olmalı?

Kaynak: https://shiftdelete.net/redmi-note-10-serisi-lcd-ekran-ile-gelebilir

Yorum Yap