1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Riot Games Duyurdu: League of Legends Kulüpler Özelliği Kaldırılacak

Riot Games Duyurdu: League of Legends Kulüpler Özelliği Kaldırılacak

riot-games-duyurdu-league-of-legends-kulupler-ozelligi-kaldirilacak

Dünya genelinde farklı sunucularda milyonlarca oyun sever tarafından oynanan Riot Games’in League of Legends oyunu, barındırdığı Kulüpler özelliğine yakında veda edecek. E-spor arenasında da bir hayli popüler bir oyun olan League of Legends, 2020 yılının sonlarına doğru Kulüpler özelliğinden tamamen ayrılacak.

League of Legends’ta Kulüpler Özelliği Kaldırılıyor

İlk olarak 2016 yılında oyunculara sunulan Kulüpler özelliği sayesinde 5 kişilik takımda oyun içi iletişimi daha kolay sağlamak hedeflenmişti. Ancak oyuncuların Skype, TeamSpeak 3 ve Discord gibi sesli iletişim platformlarına geçiş yapmasıyla bu özelliği kullanan oyuncu sayısı bir hayli düştü. Popüler sesli iletişim araçları gibi bir popülarite yakalayamayan Kulüpler özelliği, bu yıl sonuna kadar League of Legends’tan tamamen kaldırılacak.

Bilindiği üzere Kulüpler özelliği sayesinde LoL oyuncuları kulüpler kurabiliyor, kulübe üye alabiliyor, kulübünden üye çıkarabiliyor ve içerisinde yer aldığı kulübün üyeleri ile sohbet edebiliyor. Ancak Riot Games’in açıklamasına göre Kulüpler özelliği, 2020 yılının sonuna doğru video oyunundan tamamen kaldırılacak ve oyuncular TeamSpeak 3, Discord ve benzeri iletişim araçlarına yönelmek zorunda kalacak. Günümüzde de genel olarak baktığımızda oyuncuların ağırlıklı olarak Discord platformunu kullandığını görebiliyoruz.

Discord’un mükemmel bir kulüpler alternatifi olduğuna inandığını belirten Riot Games, uzun bir süreden beri League of Legends’ta bulunan ama oyuncuların son zamanlarda Discord’a eğilim göstermesi nedeniyle çok önemi kalmayan kulüpler özelliğini kullanan oyunculara özellik yıl sonunda video oyunundan kaldırıldığında Discord gibi iletişim araçlarını kullanmaya başlamasını tavsiye etti.

Öte yandan Riot Games’in yaptığı açıklamada, kulüp yöneticilerini ve üyelerini kulübünü terk etmek zorunda bırakmamak için Discord ile anlaşma yaptığına da yer verildi. Önümüzdeki aylarda ayrıntıların geleceğini söyleyen Riot Games, kulüpteki üyelerin birbirleriyle olan iletişimin kesilmemesini sağlamak için kulüpler özelliği kaldırılmadan önce neler yapılacağı konusunda oyuncuları ilerleyen günlerde bilgilendirecek.

Yorum Yap