1. Ana Sayfa
  2. Mobil Haberler
  3. S20 FE One UI 3.1 güncellemesi için acil geri adım

S20 FE One UI 3.1 güncellemesi için acil geri adım

galaxy-s20-fe-one-ui-3-1-guncellemesi-geldi-ama-geri-alindi.jpg

Samsung Galaxy S20 FE için One UI 3.1 güncellemesi çıkar çıkmaz kullanıcılardan geri çekildi. Galaxy S20 ailesinin üyesi olan Galaxy S20 Fan Edition, Android 11 tabanlı One UI 3.1 sürümünü kullanan modellerden biri oldu. Ancak yaşanan problemlerden sonra güncelleme hemen geri çekildi.

Konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmedi ancak bazı kaynaklar yeni sürümün yüklenmesi sonrasında bazı kullanıcıların hata yaşadığını paylaştı. Performans ve batarya konusunda sorunlar yaşandığı belirtilirken, Samsung’un konuyla ilgili çalışmaya başladığı belirtildi.

Galaxy S20 FE, One UI 3.1 güncellemesi için askıya alındı

Kullanıcıların One UI 3.1 sürümü için biraz daha bekleyeceği aktarıldı. Çünkü kısa süre içinde güncellemenin geri alınmasının büyük problemlerden dolayı olabileceği belirtildi. Performans ve batarya problemleri öne çıkarken, konuyla ilgili paylaşımı SamMobile yaptı.

Samsung Galaxy S20 FE için yayınlanan One UI 3.1 güncelleme paketi, Google Discover’ı ana ekrana alma, fotoğraf paylaşırken konum verilerini kaldırma, hızlı ayarlarda Google Home özelliklerini kullanma vb. özellikleri barındırıyordu. Üçüncül video görüşme uygulamalarına efekt yeteneği kazandıracağı belirtilen güncellemeyle, güvenlik sürümünün Şubat 2021’e yükseltildiği de biliniyordu.

https://static.shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/02/galaxy-s20-fe-one-ui-3-1-guncellemesi-geldi-ama-geri-alindi.jpg

Galaxy S20 FE geçtiğimiz yıl Android 10 tabanlı olarak One UI 3.0 ile kutudan çıkmıştı. Modelin, 3 yıl boyunca işletim sistemi yükseltmeleri ve güvenlik güncellemelerini alacağı belirtilmişti. Model, Galaxy S20 ailesinin en uygun fiyatlı modeli olmuştu.

Kaynak: https://shiftdelete.net/galaxy-s20-fe-one-ui-3-1-guncellemesi-geldi-ama-geri-alindi

Yorum Yap