1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Sağlık Bakanı Koca’dan aşı programı paylaşımı

Sağlık Bakanı Koca’dan aşı programı paylaşımı

fahrettin-koca-cin-asisi-yola-cikti.jpg

Bilim Kurulu kararıyla beraber ortaya çıkan aşılama takvimi ilk aşamasını geçen haftalarda bitirmişti. Sağlık çalışanları, yaşlı, engelli ve 65 yaş üstü bireyler aşılanacaktı. Sağlık Bakanı Koca Twitter hesabı üzerinden bugün başlayacak yeni grubu yazdı.

Aşılama takvimi sırasıyla takip ediliyor

Bildiğiniz gibi bu aşılama takviminde öncelikli grup, sağlık kurumunda çalışanlar, yaşlı, engelli, koruma evleri gibi yerlerde kalan ve çalışanlar, son olarak da 65 yaş üstü bireyler oluyordu.

İkinci grupta ise hizmetin sürdürülmesi için öncelikli sektörlerde çalışanlar, 50-64 yaş arası bireyler aşılanıyor. Üçüncü grupta; kronik hastalığı olan kişiler ve diğer kişiler aşılanıyor. Dördüncü grupta ise, aşılama sırası geldiği halde zamanında aşı yaptırmayanlar aşılanacak denilmişti. Şimdi ise Bilim Kurulu kararı ile bugün 80 yaş ve üstü vatandaşların aşılanması başlanıyor.

Dr. Fahrettin Koca, Twitter hesabı üzerinden açıklamayı şu şekilde duyurdu:

”Bilim Kurulumuzun önerisiyle hazırlanan program dâhilinde bugün itibariyle, 80 yaş üzeri vatandaşlarımızın da aşılanmasına başlıyoruz. 80 yaş üzeri vatandaşlarımız sağlık kuruluşlarımızda aşılanacaklar.”Kaynak: https://shiftdelete.net/saglik-bakani-koca-dan-asi-programi-paylasimi

Yorum Yap