1. Ana Sayfa
 2. Uygulama Haberleri
 3. Silinen dosyaları geri getirme nasıl yapılır? Güncel programlar ve çözümler!

Silinen dosyaları geri getirme nasıl yapılır? Güncel programlar ve çözümler!

silinen-dosyalari-geri-getirme-2019-kesin-cozum

Silinen dosyaları geri getirme işlemi, özellikle bilgisayarında veya telefonunda önemli fotoğraflar, videolar, dosyalar veya belgeler barındıran kişiler için hayat kurtarıcı olmaktadır. Silinen dosyaları getirmek önceki dönemlerde mümkün değilken, şuan gerek üçüncü parti uygulama veya programlar, gerek de bazı yöntemler ile mümkündür. Siz de kaybettiğiniz ve yanlışlıkla sildiğiniz dosyaları geri getirmek için bu yazımızı okuyabilir ve yapabileceklerinizi öğrenebilirsiniz.

Silinen dosyaları geri getirme programları

Bilgisayarınızda veya telefonunuzda herhangi bir sebeple (teknik arıza, virüs, yanlışlıkla silinme) kaybettiğiniz dosyalarınızı, fotoğraflarınızı veya önemli belgelerinizi geri getirmek ve kurtarmak bazı durumlarda mümkündür. Bu işlemi yapmak için farklı yollar, kullanabileceğiniz uygulama veya programlar mevcuttur. İşte silinen dosyaları kurtarma ve geri getirme yöntemleri…

silinen-dosyalari-kurtarma-2019-kesin-cozum

Günümüzde dosya kurtarmak ve silinen verileri yeniden getirmek için bazı program ve uygulamalar bulunmaktadır. Bu yardımcı program ve uygulamalar sayesinde bir cihazınızdan silinen dosyaları veya fotoğrafları geri getirebilirsiniz. Aşağıdaki uygulama veya programlar, silinen dosyaları kurtarma konusunda size yardımcı oalcaktır;

 1. Piriform Recuva – indirmek için tıklayınız.
 2. Pandora Dosya Kurtarma Programı – indirmek için tıklayınız.
 3. DMDE Free Edition – indirmek için tıklayınız.
 4. PhotoRec – indirmek için tıklayınız.
 5. Partition Recovery – indirmek için tıklayınız.
 6. Paragon RescueKit 14 – indirmek için tıklayınız.
 7. ApowerRecover – indirmek için tıklayınız.
 8. FreeUndelete – indirmek için tıklayınız.
 9. Disk Drill – indirmek için tıklayınız.

Yukarıda listelenen programlar, kaybettiğiniz veya silinmiş olan dosyalarınızı, fotoğraflarınızı, belgelerinizi, videolarınızı veya diğer türden dosyalarınızı kurtarmak için çözümdür. Yer alan bu programlar ücretsiz olarak hizmet vermekle birlikte gelişmiş sürümleri de premium versiyon olarak ücretli bir şekilde çalışmaktadır.

Silinen dosyaları geri getirme işlemine başvurmamak ve hiçbir verinizi ve dosyanızı kaybetmemek için mutlaka her zaman yedekli çalışın ve sahip olduğunuz özel ve sizin için önemli olan dosyaları mutlaka bulut gibi bir dosya depolama servisi kullanarak yedekleyin. Böylece silinen dosyaları kurtarma gibi bir ihtiyacınız hiç olmayabilir.

Yorum Yap