1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Sony, PlayStation 5 Uyumlu BRAVIA Televizyonunu Tanıttı

Sony, PlayStation 5 Uyumlu BRAVIA Televizyonunu Tanıttı

sony-playstation-5-ile-tam-uyumlu-braiva-televizyonlari-tanitti

PlayStation 5 oyun konsolu ile oyun sektörüne damgasını vurmaya hazırlanan Sony, bir yandan da PlayStation 5 ile uyumlu BRAVIA televizyonunu tanıttı. Yeni televizyon modeli, PlayStation 5 konsoluyla tamamen uyumlu bir şekilde çalışıyor ve birçok özellikle ön plana çıkıyor.

Sony’den PS5 Uyumlu Televizyon

Daha çok düşük gecikme, yüksek çözünürlük ve kontrolcü desteği gibi çeşitli özelliklere sahip olan Bravia televizyonu, Sony’nin ifadesine göre PlayStation 5 ile en uyumlu çalışan televizyon özelliğini taşıyor. Ayrıca televizyonun bazı modelleri PlayStation 5’e özgü çeşitli ayarlar yapmaya da imkan tanıyacak.

PlayStation 5 oyun konsoluna özgü çeşitli ayarlar yapmaya olanak sağlayan modellerin üzerinde “Ready for Playstaion 5” ifadesi yer alacak. 4K HDR desteği sunan Bravia televizyonlar, 7.2 ms gecikme süresi sunarken, diğer yandan 120Hz ekran yenileme hızıyla dikkat çekiyor. Şirketin bir diğer ürünü olan Bravia ZH8 ise 8K çözünürlük desteği sunarken, 4K’da 120Hz ekran yenileme hızı ve 7.2 ms gecikme süresi sunuyor.

Gecikmeyi otomatik olarak düşürecek olan “Ready for PlayStation 5” etiketli televizyonların içinde yer alan Bravia TV’ler, Oyun Modu ile geliyor ve bu da kullanıcıların hem TV hem de PS5’i DualSense kablosuz kumanda ile uyku modundan çıkarabilmesi anlamına geliyor. Ayrıca PS5’ler TV kumandasıyla da kontrol edilebiliyor.

Yorum Yap