1. Ana Sayfa
  2. Donanım Haberleri
  3. Sony Xperia 1 III dünyanın en iyi ekranı ile geliyor!

Sony Xperia 1 III dünyanın en iyi ekranı ile geliyor!

sony-xperia-1-iii-rpr3_cover.jpg

Sony; TV, oyun ve müzik alanında her ne kadar başarılıysa akıllı telefon alanında da bir o kadar başarısız. Şeytanın bacağını Sony Xperia 1 II ve Xperia Pro ile kırmak isteyen Japon devi, bu hamlesi ile bir nebze başarılı olmuştu. Bugün ise yakında tanıtılacak olan Sony Xperia 1 III amiral gemisi telefonunun görüntüleri @OnLeaks sayesinde gün yüzüne çıktı.

Sony Xperia 1 III özellikleri belli oldu

Sızıntılara göre; Sony Xperia 1 III modelinde 6.5 inç büyüklüğünde 4K çözünürlüğünde 21:9 CinemaWide oranında HDR AMOLED ekran yer alacak. Bu ekran tartışmasız piyasanın en iyisi olacak.

Telefonun metal bir çerçeve ve bir cam arka yüz ile geleceği ve 161.6 x 67.3 x 8.4 ~ 9.6mm (kamera çıkıntısı dahil) boyutlarında olacağı söyleniyor. Önceki modele benzer şekilde, T * (T-Star) yansıma önleyici kaplamalı ZEISS optikli ve 3D ToF sensörlü üçlü arka kamera kurulumunun bu modelde de yer alacağı söyleniyor.

Sony Xperia 1 III

Ancak maalesef ki kamera özellikleri henüz net bir şekilde bilinmiyor. Ancak tahminlere göre; üçüncü kamerada daha iyi optik yakınlaştırma yapabilmek için periskop lens kullanılacak.

Telefonda ilginç bir şekilde 3.5mm kulaklık girişi yer alacak. Bu sayede müzik tutkunları dönüştürücü kullanmadan tertemiz müzik dinleyebilecek. Gücünü Snapdragon 888 yonga seti ve 8 GB RAM’den alacak olan Sony Xperia 1 III’ün 2021 İlkbaharından itibaren piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/mobil/sony-xperia-1-iii-dunyanin-en-iyi-ekrani-ile-geliyor-6013a702c3ffe353185f915a

Yorum Yap