1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Sosyal medya hesapları nasıl silinir? Tek siteyle hallettik

Sosyal medya hesapları nasıl silinir? Tek siteyle hallettik

sosyal-medya-hesaplari-nasil-silinir.jpeg

Sosyal medya platformları insanların hayatının bir parçası oldu. Ancak kullanıcılar, hesaplarını silmek istediğinde her zaman bunu kolayca yapamıyor. “Instagram hesap silme nasıl yapılır, Facebook ve Twitter hesabı nasıl kapatılır” gibi sorular çok sık soruluyor. SDN editörü Onur Özkul, tüm sosyal medya hesaplarının nasıl silineceğini/kapatılacağını pratik bir yolla adım adım anlatıyor.

Sosyal medya hesaplarını silme sorununa en pratik çözüm

Facebook, Twitter, Youtube ya da Instagram’a girmek kolay, ancak çıkmak bir hayli zordur. Birçok kişi uygulamayı silince hesabının da kapatıldığını zanneder. Hesabını kapatmak isteyenler ise karmaşık işlemlerden dolayı çabuk pes eder. Bu videomuzda justdelete.me sitesi ile sosyal medya hesaplarınızı nasıl pratik bir şekilde kapatabileceğinizi anlattı. İyi seyirler:

https://www.youtube.com/watch?v=0OGadiaPhgo

Instagram hesap silme nasıl yapılır ya da Facebook ve Twitter hesabı nasıl silinir gibi sorular, justdelete.me ile kolayca yanıt buluyor. Hangi mecralarda hesabınız olduğunu görebilir ve tek web sitesiyle hesaplarınızı silebilirsiniz.

Hesap silme işleminin ardından ise bazı siteler verilerinizi saklamaya devam ediyor. Bu platformlar arasında yer alan Facebook, hesabınızı silmeniz halinde dahi verilerinizi silmiyor. Facebook’a bu hakkı ise kullanıcılar gizlilik sözleşmesini kabul ederek tanıyor.

Öte yandan bazı sosyal medya platformlarından hesap silmek mümkün olmuyor. Bu mecralardan biri de Netflix. Popüler içerik sağlayıcısı Netflix, hesabınızı ve verilerinizi tekrar üye olma ihtimaliniz için saklıyor. Ancak bu durumun ücretli abonelikle bir ilişkisi yok. İstediğiniz zaman Netflix’teki aboneliğinizi sonlandırabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/sosyal-medya-hesaplari-nasil-silinir

Yorum Yap