1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. SpaceX, Starlink’i ön siparişe açtı

SpaceX, Starlink’i ön siparişe açtı

spacex-starlinki-on-siparise-aciyor.jpg

SpaceX, Starlink‘i ön siparişe açarak herkese açık beta testini genişletme yolunda küçük bir adım daha atıyor. Sınırlı süre için geçerli olan ön siparişin birkaç ay sürmesi bekleniyor.

Tamamen iade edilebilir olan ön siparişin yerine getirilebilmesinin altı ay kadar sürebileceği belirtiliyor. Ayrıca ön sipariş 2021 veya 2022 kapsamında hedefleniyor. Ek ücretler, Wi-Fi yönlendirici, çanak, nakliye ve vergi için ekstralar dahil 499 dolara satılan Starlink Kit ücreti hariç hizmet için 99 dolar depozito ücreti ödemeniz de gerekiyor. Ancak şirket, ödemenin hizmeti garanti etmediği belirtiyor.

Starlink müşterilerini artırmaya devam ediyor

SpaceX FCC dosyasında yer alan bilgilere göre, Starlink’in herkese açık beta testi, geçen yılın sonlarında ABD, Kanada ve Birleşik Krallık’taki kişiler için başladı ve 10.000’den fazla müşteri, üç ay içinde hizmeti aldı.

Şirketin uygun bir telekomünikasyon taşıyıcısı olarak tanımlanmasını isteyen aynı belge, SpaceX’in yörüngede 1.000‘den fazla uyduya sahip olduğunu da ortaya koymuştu.

Amacı geniş bant internetini, yer altyapısı eksikliği nedeniyle makul hızlar elde etmenin zor olabileceği ve ulaşılması zor yerlere gönderebilen küçük uydulardan oluşan bir ağ oluşturmak olan Starlink‘in tepe yöneticisi Elon Musk, maliyetli projenin bir halka arz yoluyla kendi varlığını dönüştürülebileceğini vurguluyor.

Kaynak: https://shiftdelete.net/spacex-starlinki-on-siparise-aciyor

Yorum Yap