1. Ana Sayfa
  2. Uygulama Haberleri
  3. Telegram, Görüntülü Arama Özelliğine Kavuştu

Telegram, Görüntülü Arama Özelliğine Kavuştu

telegram-goruntulu-arama-ozelligine-kavustu

Popüler mesajlaşma ve sohbet uygulaması Telegram, masaüstü ve mobil uygulamalarında alfa sürümü görüntülü arama özelliğini aktifleştirdi. Kullanıcılar, uygulamaya resmi olarak 7.0 sürümüyle dahil edilmesiyle, görüntülü arama özelliğini dilediği gibi kullanabilecek.

Telegram’ın Görüntülü Arama Özelliği Beta’da

Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp’a karşı rakip olan ve dünya genelinde 400 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Telegram, uzun zamandır beklenen görüntülü arama özelliğini uygulamaya dahil ediyor. İlk olarak Beta sürümünde kullanıma sunulan özellik, resmi olarak 7.0 sürümüyle Telegram’da herkese açık olarak sunulacak.

Görüntülü arama özelliği şimdilik ekstra bir detaya sahip olmasa da grup görüşmeleri desteği de dahil olmak üzere zaman içinde özellik seti genişletilecek. Özelliğin şu anki sürümünde kullanıcılar birebir olarak arama yapabilecek, ayrıca ön ve arka kamerayı geçiş yaparak kullanabilecek.

Öte yandan görüntülü aramadaki resim içinde resim desteği sayesinde bir arama devam ederken telefonda başka bir işlem yapılması sağlanacak. Her iki kullanıcı için dört farklı emojinin gösterileceği görüntülü arama özelliği, bu sayede uçtan uça şifreleme gibi önemli bir güvenlik seçeneğini de barındırıyor.

Yorum Yap