1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. TikTok Euro 2020 global sponsor oldu

TikTok Euro 2020 global sponsor oldu

tiktok-euro-2020-global-sponsor-oldu-2.jpg

Popüler sosyal medya uygulaması TikTok, geçen sene düzenlenmesi planlanan ancak koronavirüs salgını nedeniyle bu seneye ertelenen Euro 2020 Futbol Şampiyonası’na sponsor oldu. Firma böylece UEFA ile ortaklık kuran ilk dijital platform unvanını ele geçirdi.

TikTok, EURO 2020 ile ilk dijital sponsor oldu

Kısa biçimli mobil video uygulaması TikTok, UEFA EURO 2020 ile küresel sponsorluk anlaşması imzaladı. İlk kez bir dijital platformun uluslararası bir UEFA organizasyonuna sponsor olduğu belirtilirken, turnuva boyunca oynanacak maçlardaki reklam panolarında uygulamanın reklamlarını göreceğiz.

tiktok-euro-2020-global-sponsor-oldu

Konuyla ilgili konuşan UEFA’nın pazarlama direktörü Guy-Laurent Epstein, “TikTok geçen yıl en çok konuşulan dijital eğlence platformlarından biriydi. Bu nedenle onları UEFA EURO ortağı olarak aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz. Önümüzdeki aylarda, dünya çapındaki futbol severlerle yenilikçi bir deneyim sunmak için TikTok ile yakından çalışmayı dört gözle bekliyoruz. Bu aynı zamanda onlara spor severler dünyanın önce gelen spor etkinliklerinden biri etrafında bağlantı kurma ve tutkularını paylaşma fırsatı verecek” ifadeleri kullanıldı.

Ortaklık kapsamında firma global sponsor olarak ürünlerini ve hizmetlerini futbol dünyasına tanıtmak için AR efektleri, hashtag çalışmaları, TikTok Live ve Sounds gibi birtakım özelliklerini kullanacak. UEFA’da firmaya yenilikçi içeriklerini geliştirmek için arşivine erişim olanağı tanıyacak.

Anlaşmayla ilgili TikTok cephesinden de Birleşik Krallık ve AB genel müdürü Rich Waterworth görüşlerini anlattı. Waterworth,TikTok, giderek daha fazla futbol organizasyonu, takım ve oyuncu etkileşimi kurmak için deneyim gösterebilecekleri bir yer haline geliyor. Bu nedenle turnuvanın ruhunu ve tutkusunu TikTok hayranlarına getiren, dünyanın en büyük spor etkinliklerinden biri olan UEFA EURO 2020 ile ortaklık yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Topluluğumuz, sporu yaratıcı yollarla kutlamayı seviyor ve ben kullanıcıların UEFA EURO 2020’den beklediğimiz tüm içeriklerle nasıl etkileşim kurduklarını görmek için sabırsızlanıyorum” dedi.

Geçen sene düzenlenecek olmasına rağmen koronavirüs pandemisi nedeniyle ertelenen turnuva, 1büyük bir aksilik olmazsa 12 Haziran’da Roma’da oynanacak olan İtalya-Türkiye maçıyla başlayacak.

Kaynak: https://shiftdelete.net/tiktok-euro-2020-global-sponsor-oldu

Yorum Yap