1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Trabzonspor, Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor

Trabzonspor, Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor

trabzonspor-kripto-parasi-tra-coin

Socios Services Limited şirketiyle yaptığı anlaşmayla kendi kripto parasını çıkardığını duyuran Trabzonspor, taraftar token ihracı konusunda bir yılı opsiyonlu olmak üzere toplam beş yıllık bir anlaşma yapıldığını da belirtti. Trabzonspor’un kendine ait kripto parası TRA kısaltmasıyla işlem görecek ve token 8 TL’lik arz başlangıç fiyatına sahip olacak.

Trabzonspor, TRA Coin İle Kripto Dünyasında

Trabzonspor tarafından paylaşılan açıklamada spor kulübü, Socios Services Limited şirketiyle anlaşma yapıldığını paylaştı. Anlaşmanın detaylarını paylaşan Trabzonspor, taraftar token ihracı konusunda bir yılı opsiyonlu olmak üzere toplam beş yıllık bir anlaşma yapıldığını aktardı.

Spor kulübü tarafından paylaşılan açıklamanın devamında yapılan anlaşmayla birlikte dijital dünyadaki tüm yatırımcılara ve taraftarlara sunulmak üzere toplam 10 milyon adet Trabzonspor taraftar token ihracı yapılacağı belirtildi. Spor kulübü, kripto tokenin TRA kısaltma kodu ile dünyanın en büyük kripto para borsalarında işlem göreceğini paylaştı.

Açıklamada Trabzonspor’un kripto tokeninin arz başlangıç fiyatına da yer verildi. Buna göre TRA kısaltmasıyla işlem görecek kripto token, 8 TL alış fiyatıyla alıcılarını bulacak. Kripto paranın zaman içinde kazanacağı değerse her kripto para biriminde olduğu gibi öngörülemeyeceğinden şu an için net değil.

Yorum Yap