Uygulama Haberleri

Trump İmzaladı: TikTok ve WeChat ABD’de Yasaklanıyor

ABD Başkanı Donald Trump, tartışmalar yaratan kararnameyi imzalayarak TikTok ve WeChat'in ABD'de resmen yasaklanmasının önünü açmış oldu. Trump'ın imzaladığı kararname, 45 gün sonrasında yürürlüğe girecek ve TikTok ile WeChat uygulamaları resmen yasaklanacak.

Çin merkezli ByteDance şirketi tarafından geliştirilen ve dünya genelinde yüksek kullanıcı sayısına ulaşan TikTok uygulaması hakkında ABD Başkanı Donald Trump’tan geçtiğimiz hafta yasaklama konusunda bir açıklama yapılmıştı. Başkan Trump, TikTok hakkında yasaklama uygulanacağını belirtmiş ve tartışmalar başlamıştı.

Trump, TikTok ve WeChat’i Yasaklamanın Önünü Açtı

Bugün Trump dediğini yaptı, TikTok ve WeChat uygulamalarının ABD’de yasaklanmasını sağlayan kararnameyi imzaladı ve uygulamaların yasaklanması için resmen karar verilmiş oldu. Trump’ın imzaladığı kararname, 45 gün sonra yürürlüğe girecek ve bir ara yol bulunmazsa iki uygulama ABD’de resmen yasaklanacak.

TikTok ve WeChat için Trump’ın imzaladığı kararnameler, Çinli şirketlerin mobil uygulamalarının ABD’de yayılmasının ülkenin ulusal güvenliğini, dış politikasını ve ekonomisini tehdit etmeye devam ettiğini belirtiyor. ABD’nin TikTok ve WeChat karşısında ulusal güvenliği korumak için agresif önlemler alması gerektiği belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu