1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Türkiye’de satışa sunulan elektrikli otomobiller ve fiyatları!

Türkiye’de satışa sunulan elektrikli otomobiller ve fiyatları!

socalpro-electric-car-charging-stat-CGE2_cover.jpg

Teknoloji her geçen gün hız kesmeden ilerlemeye devam ediyor ve her alanda olduğu gibi otomotiv dünyasında da yenilikçi gelişimleri tetiklemeye devam ediyor. Tercihler hızla hibrit ve elektrikli modellere doğru kayıyor. Son yılların popüler teknolojisi elektrkli araçlar, ülkemizdeki yüksek vergi ve fiyatlara rağmen satılmaya devam ediyor.

Elektrikli otomobiller hakkında bilgi sahibi olmayanlar için biraz bilgi vermek istiyorum. Kullanıcılar açısından hibrit araçlardaki en önemli özellik benzin sarfiyatını azaltmak diyebiliriz. Bu nasıl olur derseniz, örneğin sıkışık trafikte, düşük hızlarda araç benzin motoru yerine elektrik motorunu kullanmakta ve bu sayede kısmen 0 emisyon salınımı sağlamaktadır. Elektrik motorunun çalışması için gerekli enerji, benzin motoru çalıştırıldığı zamanlarda ya da frenleme sırasında akülere şarj edilmektedir. Bu sayede hibrit araçların elektriğe bağlanarak şarj edilmesi gibi bir gereksinim yoktur. Elektrikli araçlar ile arasındaki fark da budur.

2020 Ocak-Kasım ayları arasında ise 568 adet elektrikli ve 18.834 adet hibrit otomobil satışı gerçekleşti. Bu satış rakamları 2019 yılının aynı dönemine göre ikiye katlanmış, hatta üç katını yakalamak üzere olduğunu ayrıca belirtelim. Zira 2019 yılı aynı döneminde 176 adet elektrikli ve 10.353 adet hibrit otomobil satışı gerçekleşmişti.

Muhtemelen şu an, Türkiye satışı yapılan elektrikli modeller hangileri? Ülkemizde satılan elektrikli otomobillerin fiyatları ne? Hangi markalar elektrikli modellerini Türkiye’ye getirmeye hazırlanıyor? gibi sorular aklınızdan geçiyor olmalı. Cevabı bizde…

Üreticiler de elektrik destekli modellerinin sayısını hızla artırmaya devam ededursun. Biz de Türkiye’de satışı yapılan tüm elektrikli otomobil modellerini sizler için bir araya getirdik.

İşte Türkiye’nin elektrikli modelleri ve satış fiyatları;

Kaynak :
www.teknolojioku.com

Yorum Yap