1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Twitter, Donald Trump’ın Hesabını Kalıcı Olarak Askıya Aldı

Twitter, Donald Trump’ın Hesabını Kalıcı Olarak Askıya Aldı

twitter-donald-trump-in-hesabini-kalici-olarak-askiya-aldi

ABD merkezli sosyal medya devi Twitter, geçtiğimiz günlerde mevcut ABD Başkanı Donald Trump’ın üç paylaşımını silmiş, hesabını kilitlemiş ve tweet atmasının önüne geçmişti. 12 saatlik bir kilitleme sonrasında Twitter yönetimi, Trump’ın komplo teorileri içeren ve şiddete davet eden tweetleri nedeniyle hesabını kalıcı olarak askıya aldığını duyurdu.

Trump’ın Twitter Hesabı Kalıcı Olarak Kapatıldı

Twitter’da @realDonaldTrump kullanıcı adıyla 85 milyon takipçisi bulunan mevcut ABD Başkanı Donald Trump’ın hesabı kalıcı olarak askıya alındı. Konuyla ilgili Twitter tarafından yapılan açıklamada, “@realDonaldTrump hesabından gelen son tweetlerin ve etrafındaki bağlamın -özellikle Twitter’da ve dışında nasıl alındığı ve yorumlandığı- yakından incelendikten sonra, daha fazla şiddet kışkırtma riski nedeniyle hesabı kalıcı olarak askıya aldık.” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, Twitter’ın, halkın seçilmiş yetkililerin ve dünya liderlerinin sesini duymasına olanak sağladığının altı çizilerek, “Ancak son yıllarda, liderlerin hesaplarının bizim kurallarımızdan daha üstün olmadığını ve Twitter’ı şiddeti yaymak için kullanamayacaklarını net bir şekilde belirttik. Politikalarımız ve uygulanma şekilleri hakkında şeffaf davranmayı sürdüreceğiz” bilgisi paylaşıldı.

Twitter, çarşamba günkü Kongre baskınının ardından Trump’ın hesabını 12 saatliğine askıya almış ve şiddete teşvik eden paylaşımların sürmesi durumunda hesabın kapatılacağını duyurmuştu.

Yorum Yap