1. Ana Sayfa
 2. Sosyal Medya Haberleri
 3. Twitter hesap silme ve kalıcı hesap kapatma yöntemleri

Twitter hesap silme ve kalıcı hesap kapatma yöntemleri

twitter-kalici-hesap-silme

Twitter hesap silme işleminin tüm detayları, sizler için hazırladığımız bu içerikte! Twitter’ı tamamen kullanmayı bırakmak istiyorsanız Twitter kalıcı hesap silme yöntemlerine başvurarak bu işlemi yapabilirsiniz ve Twitter hesabınızı tamamen silebilirsiniz. Twitter kalıcı hesap silme hakkında detayları yazının devamında bulabilirsiniz.

Dünya genelinde ve ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alan Twitter, 240 karakterlik sınırla kullanıcıların tweet attığı bir sosyal platformdur. Birçok kullanıcı, kendilerine özgü sebeplerden dolayı Twitter’a belirli bir süre ara vermek veya tamamen hesabını silmek isteyebilir.

Twitter kalıcı hesap kapatma işlemi için ilk yapılması gereken şey, Twitter hesabınızın bir arşivini almaktır. Twitter’da hesabınıza giriş yaptıktan sonra Ayarlar’a giderek verilerinizi indirebilirsiniz;

 • Twitter hesabınıza giriş yapın.
 • Ayarlar’a gidin ve sol kısımdaki Twitter Verilerin sekmesine tıklayın.
 • Açılan ekranda şifrenizi doğru bir şekilde girin.
 • Gelen ekranda Twitter’ın yanında yer alan Veri İste butonuna tıklayın.

Twitter’dan istediğiniz hesap verileriniz kısa sürede hazır olacak ve Twitter hesabınızda kayıtlı olan mail adresinize gönderilecektir. Mail adresinize gelen mail üzerinden hesap verilerinizi elde edebilirsiniz. Twitter verilerinizi indireceğiniz bağlantı, 1 ay aktif olmaktadır. Eğer bu bağlantıyı 1 ay içinde açmazsanız, Twitter verilerinizi isteme işlemini tekrarlamanız gerekecektir.

Twitter hesabı silme işlemi: Kalıcı hesap kapatma nasıl yapılır?

Twitter hesap silme işlemi, yani kalıcı olarak hesap kapatma işlemi diğer sosyal medya sitelerine göre daha basittir. Bu işlem için yapmanız gereken işlemler şöyle sıralanabilir;

 1. Kalıcı olarak silmek istediğiniz Twitter hesabınıza giriş yapın.
 2. Yanda yer alan bağlantıya tıklayın; https://twitter.com/settings/accounts/confirm_deactivation
 3. Açılan ekranda Twitter tarafından size yapılan uyarıları mutlaka okuyun.
 4. Hesabınızı silmeye kesin karar vermişseniz, Devre Dışı Bırak butonuna tıklayın.
 5. Bu hamle sonrasında hesabınız kalıcı olarak silinmek için işleme alınacaktır.

twitter-kalici-hesap-silme-kalici-hesap-kapama

30 gün içinde Twitter kalıcı hesap silme işlemini iptal edebilirsiniz

Twitter hesabınızı silmek için yaptığınız bu işlemden vazgeçmek isterseniz, 30 gün içinde vazgeçebilirsiniz. Hesap verileriniz, 30 gün boyunca Twitter tarafından saklanır. Eğer 30 gün geçmeden aynı kullanıcı adı ve şifre ile Twitter’a giriş yaparsanız, hesabınız yeniden aktif olur ve kullanabilirsiniz.

Yorum Yap