1. Ana Sayfa
 2. Sosyal Medya Haberleri
 3. Twitter Beğeni Silme Nasıl Yapılır? Tek Adımda Tüm Beğenileri Silme

Twitter Beğeni Silme Nasıl Yapılır? Tek Adımda Tüm Beğenileri Silme

twitter-toplu-begeni-silme-nasil-yapilir-twitter-favori-begeni-silme-kodu

Twitter beğeni silme işlemiyle birlikte kullanıcılar beğendikleri tüm tweetlerden beğenilerini kaldırabiliyorlar. Özellikle yüksek beğeni sayısına sahip olan kullanıcılar, bu durumdan duydukları rahatsızlık sonrasında profillerindeki beğeniyi sıfırlamak için beğeni sıfırlama işlemine başvuruyor. Peki Twitter’da beğeni silme işlemi nasıl yapılır? Tek adımda tüm beğenileri silmek için ne yapmak gerekir? Hazırladığımız bu rehber ile birlikte Twitter’da beğeni silme işlemini kolayca yapabileceksiniz. Bu işlemi yaparken Twitter beğeni silme sitelerini veya Twitter beğeni silme kodunu kullanabilirsiniz.

Twitter Beğeni Silme Siteleri

Twitter’da beğenilen bir tweetin beğenisini geri almak mümkün ancak bunu toplu olarak yapmak için ya küçük ve basit kodlar ya da üçüncü parti uygulama veya sitelerin kullanılması gerekiyor. Zira aksi takdirde tüm tweetlerden beğeninizi kaldırmanız günlerinizi hatta haftalarınızı alabilir.

Aşağıda yer alan siteler yardımıyla toplu beğeni silme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu siteler yıllardan beri hizmet veren ve şifrenizi istemeyen güvenilir web siteleridir. Ancak siz beğeni temizleme işleminizi yaptıktan sonra güvenlik sorunu yaşamamak adına şifrenizi değiştirerek önlem alabilirsiniz.

 1. http://unfavinator.com/
 2. https://www.tweetdelete.net/
 3. https://tweetdeleter.com/

Twitter’da Beğeni Silmek İçin Diğer Yöntemler

Sosyal medya platformları arasında büyük bir yeri olan ve son dönemlerde Facebook’un kullanıcı ve popülarite kaybetmesiyle kullanıcı sayısını arttıran Twitter, “bir tweeti beğenmek” olarak adlandırılan beğeni özelliğini açıldığı günden bu yana sunuyor. Daha öncesinde simgesi yıldız ve adı favori olan beğeni özelliği, geçtiğimiz yıllarda güncellenerek beğeni adına bürünmüş ve simgesi de kalp olarak değiştirilmişti.

Twitter kullanıcıları, site üzerinde beğendikleri ve kaybetmek istemedikleri tweetleri beğen tuşu yardımıyla beğenerek profilinde yer alan beğeniler alanına ekleyebiliyor. Böylece en beğenilen tweetleriniz burada sergileniyor. Kullanıcılar, aradan geçen zaman içerisinde şimdiye kadar profillerinde beğendikleri tweetlerin sayısının fazla olması nedeniyle bu durumdan rahatsız oluyor ve profilinde görülen yüksek beğeni rakamını daha makul seviyelere indirmek ya da kalıcı olarak tamamen temizlemek için toplu beğeni silme işlemine yöneliyor.

twitter-begeni-silme-kodu-favori-silme-kodu

Twitter Beğeni Silme Kodu Kullanımı

Twitter toplu beğeni silme kodu kullanmak için ilk olarak Twitter’a giriş yapın ve ardından Profilinize gidin. Profilinizde yer alan Beğeni sekmesine tıklayın. Bu aşamadan sonra klavyenizden F12 tuşuna basın ve geliştirici araçları bölümünü açın. Geliştirici araçları açıldığında, üst kısımda yer alan Console sekmesine tıklayın ve aşağıdan kopyalayacağınız kodlardan birini buraya yapıştırın ve Enter’a basın. Bu işlemi yaptıktan sonra kod çalışmaya başlayacak ve otomatik olarak beğenilerinizi toplu bir şekilde silecektir. Burada kod çalışırken herhangi bir işlem yapmayın. Özetlemek gerekirse Twitter toplu beğeni temizleme kodu şu şekilde kullanılır;

 1. Chrome tarayıcınızla Twitter’a giriş yapın,
 2. Profilinizi açın,
 3. Profilinizdeki Beğeni sekmesine tıklayın,
 4. Klavyeden F12’ye basın ve geliştirici araçlarını açın,
 5. Üst alandaki Console sekmesine tıklayın,
 6. Aşağıdaki iki koddan birini kopyalayın,
 7. Açtığınız Console’a kodu yapıştırın ve Enter’a basın.

1. Alternatif: Twitter Toplu Beğeni Silme / Sıfırlama Kodu

unfavori = setInterval(function(){
$(‘.stream-items > .js-stream-item.stream-item.stream-item’).each(function(){
$(‘.stream-items > .js-stream-item.stream-item.stream-item’).find(“.ProfileTweet-actionButton.js-actionFavorite”)[0].click();
$(‘.stream-items > .js-stream-item.stream-item.stream-item’)[0].remove();
})
},500)
kontrol = setInterval(function(){
var tweetsys = $(‘.stream-items > .js-stream-item.stream-item.stream-item’).length;
if(tweetsys < 50 || tweetsys == 50){
$(window).scrollTop(0,document.body.scrollBottom);
setTimeout(function(){
window.scrollTo(0,document.body.scrollHeight);
},200);
}
},3000)

2. Alternatif: Twitter Toplu Beğeni Silme / Sıfırlama Kodu

def delete(api, date, r):
with open(“likes.csv”) as file:
count = 0

for row in csv.DictReader(file):
tweet_id = int(row[“tweet_id”])

try:
print “Deleting like”
api.CreateFavorite(status_id=tweet_id)
api.DestroyFavorite(status_id=tweet_id)
print tweet_id
print count
count += 1
time.sleep(0.7)

except twitter.TwitterError, err:
print “Exception: %s\n” % err.message

print “Number of unliked tweets: %s\n” % count

Yorum Yap

Yorumlar (1)

 1. Merhabalar,dizüstü bilgisayarımdan twitter’a girdim. Toplu beğeni silme işlemi için istenen adımları takip ettim. Fakat F12’ye bastığımda belirtilen pencere açılmıyor. Ne yapmam gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir