1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Twitter, Ücretli Üyelik Sistemi İçin Kolları Sıvadı

Twitter, Ücretli Üyelik Sistemi İçin Kolları Sıvadı

twitter-ucretli-uyelik

Twitter, ücretli üyelik sistemi için kolları sıvadı. ABD merkezli dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından Twitter, şimdiye kadar diğer rakipleri gibi ücretsiz olarak kullanıcılara hizmet veriyordu. Fakat yaşanan bir gelişme, Twitter’ın yakın bir tarihte ücretli abonelik modelini etkinleştirebileceğini ortaya çıkardı.

Twitter’dan Ücretli Üyelik Hamlesi

Dünya genelinde yüz milyonlarca üyesi bulunan ve aktif olarak kullanılan sosyal medya platformları arasında üst sıralarda yer alan Twitter, gelir elde etme konusunda yatırımcılarını son zamanlarda yeteri kadar memnun edemiyor. Ücretsiz bir platform olarak kullanıcılara sunulan ve Twitter Reklamları’ndan da önemli bir gelir elde edemeyen şirket, ücretli bir üyelik modeli üzerinde çalışıyor.

CNN International’da yer alan habere göre, Twitter, ücretli abonelik / ücretli üyelik şeklinde bir modele geçmek için yeni bir departman kurdu. Departmanın oluşturulması ve ücretli üyelik projesi kapsamında iş ilanları da yayınlayan sosyal medya platformu, “Gryphon” adı verilen proje kapsamında New York ofisinde çalışacak, abonelik platformunda görev alacak çalışma arkadaşları aradığı bilgisine yer verdi.

twitter-ucretli-abonelik-sistemi

ABD basınında çıkan haberler sonrası bir açıklamada bulunan Twitter sözcüsü, söz konusu iş ilanının yeni özelliğin platforma entegre edileceği anlamını taşımadığı bilgisinin altını çizdi. Ancak öte yandan bu hamle, Twitter’ın ücretli abonelik seçeneğini sisteme dahil etmek için başlattığı ilk çalışma değil. Hatırlanacağı üzere 2017 yılında da kullanıcıların ve küçük işletmelerin tweet’lerine yönelik erişimi arttırmak için ücretli bir abonelik modeli test edilmişti.

Bir süre boyunca gündemde kalan ücretli abonelik projesi kapsamında aylık 99 dolar ücret karşılığında ücretli üyelerin paylaşımlarının hesabı takip etmeyen kişiler tarafından da görülmesi imkanı sunulması planlanıyordu. Ancak Twitter konu ile ilgili yaptığı anket sonrası projeyi rafa kaldırma kararı almıştı.

Yorum Yap