1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Twitter’ın ‘etiket’ sistemine Türkiye de dahil oluyor

Twitter’ın ‘etiket’ sistemine Türkiye de dahil oluyor

Twitterin-etiket-sistemine-Turkiyede-dahil-oluyor.jpg

Popüler sosyal medya platformu Twitter, devlet hesabı etiketlerini daha fazla ülkede sunacak. Şirket ayrıca devlet destekli medya kuruluşlarının hesaplarını etiketleyeceğini de bildirdi.

Twitter, hükümet hesapları ve devlete bağlı medya kuruluşları için etiketlerini daha fazla ülkeye getiriyor. İlk olarak Ağustos ayında tanıtılan ‘etiketler‘, başlangıçta yalnızca ABD, İngiltere, Rusya, Çin ve Fransa‘daki hesaplara uygulanmıştı

Twitter, devlet hesabı etiketlerini daha fazla ülkede sunacak

Sosyal medya platformu Twitter, aradan geçen zaman sonra hükümet hesapları ve devlete bağlı medya kuruluşları için geliştirdiği etiket sistemini, daha fazla ülkede sunmaya hazırlanıyor.

Platform şimdi, aralarında Türkiye‘nin de olduğu 17 tane ülkenin hesaplarını etiket kapsamına alacak. Twitter’ın etiket sistemini genişleteceği yeni ülkelerin listesi ise şöyle;

“Kanada, Küba, Ekvador, Mısır, Almanya, Honduras, Endonezya, İran, İtalya, Japonya, Suudi Arabistan, Sırbistan, İspanya, Tayland, Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri.”

Twitter, alıntı tweet özelliğinde değişikliğe gidiyor

Konu ile alakalı bildiride bulunan sosyal medya şirketi, etiketleri G7’nin parçası olan ülkelere ve “Twitter’ın devlet bağlantılı bilgi operasyonlarını ilişkilendirdiği ülkelere” göre genişlettiğini aktarıyor.

Son olarak bir hesabın devlet yetkilisi veya kuruluşu tarafından yönetildiğini gösteren yeni etiketlerin  önümüzdeki hafta yürürlüğe gireceği ifade ediliyor. Şirketin ayrıca devlet başkanlarına ve devlet destekli medya kuruluşlarına ait hesapları etiketleyeceğini de belirtelim.

Kaynak: https://shiftdelete.net/twitterin-etiket-sistemine-turkiyede-dahil-oluyor

Yorum Yap