1. Ana Sayfa
 2. Oyun Haberleri
 3. VALORANT Drop Düşürme Nasıl Yapılır? (%100 Düşürme Taktikleri)

VALORANT Drop Düşürme Nasıl Yapılır? (%100 Düşürme Taktikleri)

valorant-drop-dusurme-taktikleri

VALORANT drop düşürme taktikleri, son günlerde Twitch kullanan oyunseverlerin en çok merak ettiği ve araştırdığı konular arasında yer alıyor. Riot Games tarafından sunulan yeni FPS oyunu olan VALORANT, şu anda kapalı beta sürümünde Twitch yayıncıları tarafından ve yayınlardan drop düşürerek oyuna sahip olan kullanıcılar tarafından oynanabilir durumda. Peki VALORANT drop düşürme nasıl yapılır? Hazırladığımız bu içerikte %100 drop düşürme taktiklerini ve yapmanız gerekenleri sizlere sunuyoruz.

23 Nisan 2020 Güncellemesi: En güncel VALORANT drop düşürme taktikleri için tıkla! 

VALORANT Drop Düşürme Taktikleri %100

Riot Games tarafından geliştirilen ve oynaması ücretsiz bir çok oyunculu birinci şahıs nişancı video oyunu olan VALORANT, Twitch’te en çok izlenen ve oynanan oyunlar arasında iyi bir konuma gelmiş durumda. Oyunun özellikleri, görüntü kalitesi ve oynanabilirlik açısından olumlu yönleriyle birçok kullanıcı tarafından sevilen bir oyun olan VALORANT’a şu anda herkes erişemiyor. Zira oyun kapalı beta sürümünde sunuldu ve aktif olarak sadece önemli Twitch yayıncıları ve yayınlardan drop düşürerek oyuna sahip olan normal kullanıcılar oyunu oynayabiliyor.

VALORANT oyununa sahip olmak için VALORANT oyununun Twitch yayınlarını izlemek ve bu esnada Twitch hesabınızla oyunu drop etmeniz yani düşürmeniz gerekiyor. Birkaç kritere sahip olmanız ve beraberinde Twitch’i aktif olarak kullanmanız gerekiyor. VALORANT drop düşürmek için ilk olarak aşağıdakileri uygulamanız gerekiyor;

 1. Aktif bir Twitch hesabınızın olması,
 2. Riot Games hesabınızın Twitch hesabınıza bağlı olması,
 3. VALORANT oyununu oynayan Twitch yayıncılarını en az 2-3 saat boyunca izlemeniz,
 4. Twitch’te VALORANT oyununu oynayan ve “Droplar Etkin” etiketine sahip kanalları izlemeniz.
valorant-drop-dusurme
VALORANT drop düşürme gerçekleştiğinde Twitch’te şu şekilde bir bildirim gözükmektedir.

VALORANT Drop Düşürmek İçin Yapılması Tavsiye Edilenler

VALORANT oyununu şimdiye kadar düşüren ve oyuna Twitch üzerinden drop düşürme yoluyla sahip olan kullanıcıların tavsiyelerine göre oyunu elde etmek için aşağıda tavsiye edilen bazı işlemleri yapabilirsiniz;

 1. VALORANT oyununu oynayan birkaç yayıncıyı yeni sekme olarak açarak arka planda izlemek,
 2. Twitch kanal sohbetinde aktif olarak yer almak,
 3. Riot Hesabı’ndan hariç olarak eğer varsa Steam, Twitter ve YouTube hesaplarını da Twitch hesabına bağlamak,
 4. Uzun süreli yayın yapan kanallarda bilgisayarı açık bırakarak sabaha kadar yayını izlemek,
 5. Droplar Etkin etiketine sahip olan ve VALORANT oynayan, aynı zamanda çok az izlenen Twitch yayıncılarını izlemek.

Önemli Not: VALORANT drop düşürme için izlediğiniz Twitch kanalında yayın başlığının altında “Droplar Etkin” etiketi olmalı ve hemen altında da “Droplar etkinleştirildi! Ganimet kazanma şansı için izleyin. Aynı anda en fazla bir yayında ganimet kazanabilirsiniz. Ayrıntıları öğrenin.” şeklinde bilgi mesajı yer almalıdır.

Yorum Yap