1. Ana Sayfa
  2. Uygulama Haberleri
  3. WhatsApp kaydetmeden mesaj atma nasıl yapılır?

WhatsApp kaydetmeden mesaj atma nasıl yapılır?


WhatsApp kaydetmeden mesaj atma işlemi, günümüzde birçok kullanıcının merakla araştırdığı ve öğrenmeye çalıştığı bir konu. Özellikle bizim için önemli olmayan bir kişiye WhatsApp’tan mesaj atmak istediğimizde, bu kişinin numarasını rehberimize kaydetmeden yapmayı hepimiz isteriz. Bu işlemi yapabilmek için bir yöntem bulunuyor ve bu yöntem WhatsApp tarafından da destekleniyor. Peki WhatsApp kaydetmeden mesaj atma nasıl yapılır? İşte WhatsApp’ta numara kaydetmeden mesaj gönderme yöntemi ve detaylar…

WhatsApp kaydetmeden mesaj atma yöntemleri

WhatsApp uygulamasını kullanarak bir kişiye mesaj atarken bilindiği üzere bu kişinin numarasının rehberinizde kayıtlı olması gerekiyor. Eğer bu kişi rehberinizde kayıtlı değilse, doğrudan WhatsApp uygulaması üzerinden bu kişiye mesaj atamıyorsunuz. Ancak üçüncü parti uygulamalar ve bazı yöntemler kullanılarak, WhatsApp kaydetmeden mesaj atma işlemini yapabiliyorsunuz.

Gelin şimdi hazırladığımız bu içerik vasıtasıyla, rehberinize bir kişiyi kaydetmeden ona nasıl WhatsApp mesajı gönderebileceğinizi gözden geçirelim. Bu sayede rehbere bir numarayı kaydetmekle uğraşmayıp doğrudan ona WhatsApp mesajı gönderebilirsiniz.

WhatsApp’ta bir numarayı kaydetmeden mesaj atma nasıl yapılır?

1. Wa.Me linkleri kullanmak

Rehberinizde olmayan ve kaydetmeden mesaj atmak istediğiniz kişiye mesaj göndermek için, WhatsApp’ın kendisine ait olan wa.me linklerini kullanabilir ve dilediğiniz bir WhatsApp kullanıcısına rehbere kaydetmeden mesaj atabilirsiniz. Diyelim ki mesaj atmak istediğiniz numara “05361234567” ve bu işlem için, telefonunuzda kullandığınız internet tarayıcısını (Chrome, Safari vb.) açıp “http://wa.me/905361234567” linkini yazarak bu linke gitmeniz gerekecektir. Linke gittiğinizde otomatik olarak WhatsApp uygulamasına yönlendirileceksiniz ve bu numarayla konuşmanızı sağlayacak bir sohbet penceresi açılacak.

2. Üçüncü parti uygulamalar kullanmak

WhatsApp kaydetmeden mesaj atma işlemi için yapabileceğiniz bir diğer işlem de App Store ve Google Play Store’da yer alan üçüncü parti uygulamaları edinmek. Bu uygulamaları kullanarak da bir numarayı rehberinize kaydetmeden o kişiye WhatsApp’tan mesaj gönderebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse Play Store’da yer alan “Click to chat” uygulamasıyla birlikte siz de karşınızdaki kişinin numarasını kaydetmeden WhatsApp üzerinden mesaj gönderebilirsiniz.

Yorum Yap