1. Ana Sayfa
  2. Uygulama Haberleri
  3. WhatsApp, Kendiliğinden Silinen Mesajlar Özelliğini Test Ediyor

WhatsApp, Kendiliğinden Silinen Mesajlar Özelliğini Test Ediyor

whatsapp-kendiliginden-silinen-mesajlar-ozelligini-test-ediyor

WhatsApp, kullanıcıların Telegram gibi uygulamalardan aşina olduğu fakat hiç sevmediği “kendi kendine silinen mesajlar” özelliğini test etmeye başladı. WhatsApp’ın Beta sürümünde görülen özellik, eğer tüm kullanıcılara dağıtılırsa önemli tartışmalara yol açabilecek seviyede. Zira farklı uygulamalarda bu özelliğe denk gelen ve deneyimleyen kullanıcılar, bu özelliğin gerçekten berbat bir özellik olduğuna dair görüş bildiriyor.

Kendi Kendine Silinen Mesajlar WhatsApp İçin Deneniyor

Sohbet ekranındaki karmaşanın önüne geçmek için Telegram’da karşımıza çıkan kendiliğinden silinen mesajlar özelliği, en fazla bir hafta sonrasına ayarlanabilecek. Eğer bir sohbetteki mesajınızın silinmesini istemiyorsanız ve o mesaj sizin için önemliyse, ekran görüntüsü almanız ya da o mesajı başka bir kişiye iletmeniz gerekecek.

kendi-kendine-silinen-mesajlar-whatsapp

Kendiliğinden silinen mesajlar özelliğinden hariç olarak bir özellik daha WhatsApp’a eklenecek. Bilindiği üzere WhatsApp’ta bir kişi veya bir grup susturulmak istendiğinde en fazla bir yıl için susturulabiliyor. Beta’da test edilen yeni özellik, “sonsuza kadar sustur” seçeneğini de kapsıyor olacak. Bu sayede bir karmaşanın daha önüne geçilmiş olacak. Yukarıda yer alan iki farklı özellik, şu anda WhatsApp’ın Beta sürümünde test aşamasında. Gerekli test aşamaları sonrasında özelliklerin WhatsApp’a kalıcı olacak şekilde dahil edilip edilmeyeceği de kesinleşecek.

Yorum Yap