1. Ana Sayfa
  2. Uygulama Haberleri
  3. WhatsApp, Konuşma Olmayan Sohbetleri Arşivleyecek

WhatsApp, Konuşma Olmayan Sohbetleri Arşivleyecek

whatsapp-konusma-olmayan-sohbetleri-arsivleyecek

Facebook’un sahip olduğu ve dünya genelinde milyarlarca kişinin kullandığı WhatsApp, Android beta sürümünü 2.20.199.8’e yükseltti. Yeni güncellemeyle birlikte iki yeni özellik de test aşamasına girdi. Bunlardan birisi, daha önceden de test aşamasına giren “konuşma olmayan sohbetlerin otomatik arşivlenmesi” özelliği ve bu nedenle bir hayli dikkat çekmiş durumda.

WhatsApp’ta Hareket Olmayan Sohbetler Otomatik Arşivlenecek

İlk olarak geçtiğimiz yıl test edilen özellik, tekrardan test aşamasına girmiş durumda. İlk test aşamasından sonra bir yıl geçmesine rağmen kullanıcılara sunulmayan özellik ile, WhatsApp otomatik olarak hiç konuşma olmayan sohbetleri arşivleyecek. Arşive atılan sohbetlere yeni bir mesaj gelse dahi arşivden çıkmayacak ve bir bildirim ile kullanıcıya bilgi verilmeyecek.

whatsapp-arsivlenmis-sohbetler

WhatsApp geliştiricilerinin bir yıl sonra yeniden test etmeye başladıkları özellik, bu kez biraz daha farklı bir yerleşime sahip. Zira şu ana kadar sohbet sayfasının en altında bulunan “Arşivlenmiş Mesajlar” klasörü, WhatsApp’ın son Android beta sürümünde en üste taşınmış durumda.

Zaman zaman test edilen ve rafa kaldırılan bu özelliğin bu defa test aşamasından sonra kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Yorum Yap