1. Ana Sayfa
  2. Uygulama Haberleri
  3. WhatsApp silinen mesajı görme: WhatsApp silinen mesaj okuma!

WhatsApp silinen mesajı görme: WhatsApp silinen mesaj okuma!

whatsapp-silinen-mesaji-gorme-yontemi-whatsapp-silinen-mesaj-okuma

WhatsApp silinen mesajları görme yöntemi, kullanıcıların en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor. Bilindiği üzere WhatsApp, geçtiğimiz dönemlerde atılan mesajı herkesten silme özelliğini devreye sokmuştu. Böylece yanlışlıkla bir kişiye atılan mesajın silinmesine olanak sağlamıştı. Ancak bu özelliğin devreye sokulmasıyla insanlar karşısındaki kişinin sildiği mesajda ne yazdığını öğrenmek için de WhatsApp silinen mesajları görme yöntemi için araştırmalara başladı. Eğer siz de WhatsApp’ta silinen mesajları görmek istiyorsanız bu içeriğe göz atmanızda fayda var.

WhatsApp’ta silinen mesajları nasıl görebilirim?

Facebook tarafından satın alındıktan sonra daha da gelişen ve yeni özelliklere kavuşan WhatsApp, geçtiğimiz dönemlerde yanlış kişiye gönderilen mesajları engellemek için mesaj silme özelliğini devreye sokmuştu.

Ancak her ne kadar bu özellik kullanılsa da yine de kullanıcılar, karşısındaki kişinin sildiği mesajında ne yazdığını öğrenmek istiyor ve bunun için de internette araştırma yapıyor. İşte sizler için bulduğumuz WhatsApp silinen mesajları görme yöntemi;

WhatsApp’ta size mesaj gönderen ancak mesajı silen bir kişi varsa, bu kişinin gönderdiği ve sildiği mesajın bildirimi durmaktadır. Yani karşınızdaki kullanıcı gönderdiği mesajı silse bile cihazınıza gelen bildirimlerden mesajı görmek mümkündür. Bunun için Google Play Store’a girip Notification History isimli uygulamayı indirmek yeterlidir. Uygulama, indirildikten sonra bildirim geçmişinizi taramakta ve size gelen bu mesajın bildirimini göstermektedir.

Notification History uygulamasını indirmek için buraya tıklayın.

whatsapp-silinen-mesaji-gorme-yontemi-whatsapp-silinen-mesaj-okuma-2

Silinen mesajı görme: İkinci yöntem

Bir kişiye gönderdiğiniz mesajı silmeden önce karşıdaki kişi alıntılayarak size cevap verdiyse, bu mesajı silseniz de alıntı kutusunda o mesaj duruyor.

Bir kişinin size mesaj gönderdiğini varsayalım. Eğer gönderilen bu mesajı alıntılayarak cevap verdiyseniz, kişi mesajı silse bile siz bu mesajı alıntıladığınız için mesaj alıntı kutusunda duracaktır ve silinmeyecektir. Böylece mesajı alıntı kutusunda görebilirsiniz.

WhatsApp mesaj silme süresi ne kadar?

Yanlış kişiye gönderilen mesajı geri alma süresi, özellik ilk devreye sokulduğunda 420 saniye yani 7 dakikaydı. Yani karşınızdaki kişiye gönderdiğiniz bir mesajı tamamen silmek için 7 dakika süreniz vardı. Ancak alınan karar sonrasında uygulamaya gelen bir güncellemeyle birlikte WhatsApp mesaj silme süresi 4096 saniye yani 1 saat 8 dakika 16 saniyeye çıkarıldı.

Yorum Yap