Uygulama Haberleri

WhatsApp Sohbetleri Sonsuza Kadar Sessize Alınabilecek

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni güncelleme ile birlikte sohbetlerde yeni bir özelliğe kavuşuyor. Yeni güncelleme sonrasında kullanıcılar, sessize alma özelliğini "sonsuza kadar" olarak kullanabilecek.

Facebook şirketinin sahip olduğu dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bilindiği üzere hem bireysel hem de grup sohbetleri imkanı sunmakta. Kullanıcıların büyük bölümü özellikle grup sohbetlerinde bildirimleri susturmak için sessize al özelliğini kullanıyor ve gruptaki mesajlar için bildirimleri susturuyor. Fakat kullanıcılar sessize alma işlemini yaparken maksimum 1 yıl boyunca sessize alabiliyor. WhatsApp, bu süreyi uzatmak için kolları sıvadı.

Sohbetler İçin Sonsuza Kadar Sessize Alma Seçeneği

Bilindiği üzere WhatsApp’ta şu anda bir sohbet için sessize alma seçenekleri 8 saat, 1 hafta ve 1 yıl şeklinde. WhatsApp, buradaki seçenekleri genişleterek yeni bir opsiyon daha sunacak ve tıpkı Messenger’da olduğu gibi “Ben Açana Kadar” veya “Her Zaman” şeklinde seçenekleri aktif edecek.

Yeni eklenecek olan opsiyon ile birlikte kullanıcılar bir sohbetin bildirimlerini susturmak istediğinde sonsuza kadar ya da tekrar geri açana kadar bildirimleri sessize alabilecek. Öte yandan dikkat çeken bir diğer nokta ise “Her zaman” özelliğinin sadece 51 ileti paylaşılan sohbetlerde geçerli olması. Yani ileti sayısı 51’den az olan sohbetlerde ‘Her zaman’ seçeneği çıkmayacak. Test aşamasında olan özelliğin son haline gelmesiyle bu ilginç ayrıntının olup olmayacağını hep birlikte göreceğiz.

BENZER HABERLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu