Oyun Haberleri

Xbox Series X Çıkış Tarihi Resmen Açıklandı

Microsoft şirketinde CFO olarak görev yapan Amy Hood, yaptığı açıklamada Xbox Series X çıkış tarihini resmen doğruladı. Hood, yeni oyun konsolunun Kasım ayında satışa sunulacağını belirtti ve geçtiğimiz günlerde cihazın 5 Kasım'da çıkacağına dair sızıntıları doğrulamış oldu.

Microsoft’un yeni oyun konsolu Xbox Series X için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Xbox Series X ve S için geliştiricilerin kontrolü esnasında yeni oyun konsolunun çıkış tarihi olarak 5 Kasım 2020 tarihi göze çarpmıştı. Şimdi de Microsoft CFO’su Amy Hood, cihazın Kasım’da satışa başlayacağını duyurdu ve sızıntıları doğrulamış oldu.

Xbox Series X Oyun Konsolu Ne Zaman Çıkacak?

Microsoft’ta CFO olarak görev yapan Amy Hood’un yaptığı açıklamalara göre, yeni Xbox Series X oyun konsolu Kasım ayında resmen satışa sunulacak ve oyuncularla buluşacak. Böylece Xbox Series X çıkış tarihi olarak birkaç gündür konuşulan 5 Kasım 2020 tarihinin de doğruluğu yüksek ihtimal kazandı. Ancak Microsoft, konsolun Kasım ayının kaçında çıkacağını açıklamıyor ve bu sayede oyuncuların heyecanlı bir şekilde yeni konsolu beklemesini hedefliyor.

Öte yandan yıl sonuna kadar 50’den fazla oyunun Xbox Series X için piyasaya çıkması planlanıyor. Xbox Series X satın alan kullanıcılar The Medium, Tetris Effect: Connected gibi yeni oyunları da bu yıl içinde görebilir. Ayrıca şu ana kadar piyasaya çıkmış olan 40 oyunun yıl sonuna kadar Xbox Series X’e geleceği de kesin durumda. Bu oyunlardan bazıları; Destiny 2, Forza Horizon 4, Gears 5, Ori ve Will of the Wisps gibi önemli yapımlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu