1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. Yalnızken eğlenebileceğiniz 10 web sitesi

Yalnızken eğlenebileceğiniz 10 web sitesi

tek-basinizayken-eglenebileceginiz-10-web-sitesi.jpg

Pandemi nedeniyle, neredeyse bir yıldır filmler, müzikler, kitaplar, uygulamalar yoldaşımız oldu. Sosyal medyada geçirdiğimiz zaman katlanarak arttı. Tüm bunlara rağmen yine de boş zamanımızı biraz da eğlenerek değerlendirmek için yeni arayış içinde misiniz? Bu arayışınıza karşılık olabilecek 10 web sitesini sizler için listeledik.

1- Draw a Stick Man

Web sitesine girdiğinizde sizden bir çöp adam çizmeniz isteniyor ve daha sonra bu çöp adamı bir hikayenin ortasında buluyorsunuz. Karakterinizin ihtiyaçlarını çizip hikayeyi devam ettiriyorsunuz. Hem çizim yeteneğinizi gösterebileceğiniz, hem de vakit geçirebileceğiniz oyunu bu linkten oynayabilirsiniz.

2- Find The Invisible Cow

İlkokulda çoğumuzun oynadığı sıcak soğuk oyununun dijital halini bu web sitesinden oynayabilirsiniz. Karşınıza çıkan beyaz ekranda imlecinizi hareket ettirdikçe bir ses yükselecek. Bu sesin en yüksek olduğu noktada bir inek saklanıyor ve siz de imlecinizle bu noktayı bulmaya çalışıyorsunuz.

Web sitesini ziyaret etmek için tıklayın.

3- Tic Tac Toe

MSN kullandığımız zamanlarda hayatımıza giren ve sıkılmadan vakit geçirebileceğiniz Tic Tac Toe oyununu bu site üzerinden bilgisayara karşı oynayabilirsiniz. Yanınızdaki arkadaşınızla da oynayabilirsiniz.

Web sitesini ziyaret etmek için tıklayın.

4- Quick, Draw

Google tarafından geliştirilen bu oyunda, karşınıza 20 saniyede çizmeniz istenen bir nesne çıkıyor. Siz çizime başladığınızda, geliştirilen yapay zeka da çizdiğiniz nesne için tahminlerde bulunuyor. Oyun sonunda ise çizdiğiniz 6 nesneden kaç tanesini yapay zekaya buldurabildiğinizi görüyorsunuz.

Web sitesini ziyaret etmek için tıklayın.

5- Radiooooo

Bu web sitesine girdiğinizde ise karşınıza dünya haritası çıkıyor. Dünya haritasından bir ülke seçtiğinizde o ülkenin 1900 yılından bugüne trend müziklerini dinleyebiliyorsunuz. Radiooooo sitesinde vakit geçirdikçe ülkelerin kültürünü öğrenebilir, yeni müzikler keşfedebilirsiniz.

Web sitesini ziyaret etmek için tıklayın.

6- QWOP

QWOP sitesinin ismi, oyunda kullanılan tuşlardan oluşuyor. Q, W, O ve P tuşlarını kullanarak ekrandaki koşucuyu hareket ettirmeniz gerekiyor. Bu koşucuyu bitiş çizgisine götürebilmeniz içinse, hem gözlerinizi hem de parmaklarınızı senkronize bir şekilde kullanmanız gerekiyor.

Web sitesini ziyaret etmek için tıklayın.

7- IncrediBox

IncrediBox, farklı sesler kullanarak kendi tarzınızda müzikler üretebileceğiniz bir web sitesi. Siteye girdiğinizde kendi seçimlerinizi yaparak kısa süreli DJ hazzı yaşayabilirsiniz. En yüksek düzeyde kalite için kulaklık takmanız tavsiye ediliyor.

Web sitesini ziyaret etmek için tıklayın.

8- Silk

Tasarım yapmayı sevenler ve simetri takıntısı olanları bir araya getiren Silk üzerinden fareniz yardımıyla çizdiğiniz çizgilerin simetrik yansımalarıyla birlikte görebiliyor ve ortaya güzel tasarımlar çıkarabiliyorsunuz.

Web sitesini ziyaret etmek için tıklayın.

9- Ocearch

Web sitesine girdiğinizde karşınıza tam ekran bir dünya haritası çıkıyor. Dünya haritası üzerinde de çeşit çeşit canlının konumlarını görebilmektesiniz. Canlıların ikonlarına tıkladığınızda ise o canlıların bilgilerini, konumlarını, fotoğraflarını, aldıkları yolları ve daha fazlasını inceleyebiliyorsunuz. Seçtiğiniz bir canlıyı favorilerinize ekleyip, nerede seyahat ettiğini de görebilirsiniz.

Web sitesini ziyaret etmek için tıklayın.

10- FlightRadar24

Son web sitemize girdiğinizde karşınızda yolculuk yapan bütün uçakları görebiliyorsunuz. Özellikle izlemek istediğiniz bir uçak varsa, arama kısmından bulup yolculuğu takip edebilirsiniz. Seçtiğiniz uçak hakkındaki bilgilere de yanda bulunan panelden ulaşabilirsiniz.

Web sitesini ziyaret etmek için tıklayın.

Kaynak: https://shiftdelete.net/yalnizken-eglenebileceginiz-10-web-sitesi

Yorum Yap