Teknoloji Haberleri

Yerli Otomobilin Adı Resmen Belli Oldu: CEO Duyurdu

TOGG CEO'su Gürcan Karakaş, yerli otomobilin merakla beklenen ismi için bir açıklama yaparak Türkiye'nin üreteceği yerli otomobilin adının ne olacağı konusuna noktayı koydu.

Yerli otomobil çalışmaları hız kesmeden devam ederken hatırlanacağı üzere son olarak yerli otomobilin üretiminin yapılacağı Bursa’nın Gemlik ilçesindeki fabrikanın temelleri atılmıştı. Şimdi de TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, yerli otomobilin merakla beklenen ismi için bir açıklama yaparak yerli otomobilin adını resmen duyurdu.

Yerli Otomobilin Adı TOGG Olacak

2022 yılının sonlarına doğru yollara çıkması planlanan yerli otomobil için fabrika temeli atılmış ve Bursa Gemlik’te fabrika yükselmeye başlamıştı. Yerli otomobil çalışmaları bir yandan devam ederken bir yandan da yerli otomobilin adı resmen belli oldu. TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, TOGG’un marka beğeni endeksinin yüzde 73 seviyesinde olduğunu belirtti ve aracın adının şimdilik TOGG olarak devam edeceğini açıkladı.

CEO Gürcan Karakaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada “TOGG’un marka beğeni endeksi yüzde 73‘lere çıktı. Bu sebeple yola TOGG markası ile devam etme kararı aldık.” ifadelerine yer verdi. Geçtiğimiz Ocak ayında otomotiv basını ile bir araya gelen CEO Karakaş, yaptığı açıklamada yerli otomobil ismi üzerinde farklı alternatifleri olduklarını ve sürecin devam ettiğini belirtmişti.

Öte yandan TOGG CEO’su Gürcan Karakaş’ın açıklamasına göre, TOGG markası Avrupa Birliği, ABD, Çin, Rusya, Kanada, Güney Kore, Japonya ve Azerbaycan‘da tescil edilmiş durumda. Aracın yola çıkacağı tarih hakkında da açıklama yapan Gürcan Karakaş, 2022‘nin sonuna doğru ilk araçların Gemlik’teki fabrikadan yola ineceğini de belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu