1. Ana Sayfa
  2. Uygulama Haberleri
  3. Zoom, İki Faktörlü Kimlik Doğrulama’yı Etkinleştiriyor

Zoom, İki Faktörlü Kimlik Doğrulama’yı Etkinleştiriyor

zoom-iki-faktorlu-kimlik-dogrulamayi-etkinlestiriyor

Koronavirüs salgının başlamasıyla uzaktan çalışma, uzaktan eğitim, online organizasyon ve online spor gibi faaliyetlerin hayatımıza dahil olmasıyla Zoom gibi çeşitli video konferans programları değer kazandı. En çok talep gören ve milyonlarca kullanıcının yöneldiği Zoom, çeşitli güvenlik açıklarıyla bir hayli konuşulmuştu. Ancak son zamanlardaki güvenlik iyileştirmeleriyle kullanıcıların daha güvenli bir şekilde konferanslarını gerçekleştirmesi amaçlanıyor.

Zoom 2FA (İki Faktörlü Kimlik Doğrulama) Desteğine Kavuşuyor

İki faktörlü kimlik doğrulama özelliğini sistemine eklemek için çalışmaya başlayan Zoom, bu sayede kullanıcıları için hesaplarına ekstra bir güvenlik katmanı daha eklemelerine olanak sunacak. İnternet ortamında Google, Facebook, Twitter, Instagram ve diğer büyük platformlarda var olan iki faktörlü kimlik doğrulama özelliği sayesinde hesap güvenlikleri üst düzeye çıkarılabiliyor. Kullanıcı hesaplarının çalınmasının önüne geçen ve kullanıcıları koruyan bu özellik, yakında Zoom’da da etkin olacak.

Yeni iki faktörlü kimlik doğrulama özelliği, Zoom’un web sürümünde, masaüstü programında ve mobil uygulamasında aktif edilebilecek. İki faktörlü kimlik doğrulama seçeneği kullanılmaya başlanıldığında, hesabını açmak isteyen kullanıcılara kısıtlı bir süre verilecek ve hesaba girmek için uğraşan kişi, verilen süre içerisinde hesap sahibinin kendisi olduğunu doğrulayacak. Zoom ayrıca Microsoft Authenticator, FreeOTP ve Google Authenticator gibi kimlik doğrulama uygulamaları ile entegre bir şekilde çalışacak.

Yorum Yap