1. Ana Sayfa
  2. Mobil Haberler
  3. ZTE Axon 30 Pro özellikleri sızdırıldı! 200 Megapiksel

ZTE Axon 30 Pro özellikleri sızdırıldı! 200 Megapiksel

zte-axon-30-pro-ozellikleri-200-megapiksel.jpg

Samsung, birkaç hafta önce sızdırılan 200 Megapiksel çözünürlüğe sahip kamera sensörü ile ses getirmeye devam ediyor. Yeni ortaya çıkan bir sızıntıya göre ZTE Axon 30 Pro, 200 Megapiksel çözünürlüğe sahip ilk akıllı telefon olabilir.

ZTE Axon 30 Pro özellikleri dışında işlemcisi için de önemli bir sızıntı ortaya çıkmış durumda. Bu arada serinin bir önceki telefonu olan Axon 20, ekran altı kameraya sahip ilk akıllı telefon olarak tarihe geçtiğini de hatırlatmakta fayda var. Ana görselde kullandığımız görselde Axon 20 modeline ait.

200 Megapiksel çözünürlüğünde ZTE Axon 30 Pro kamerası sızdırıldı

ZTE Axon serisi ile orta segmentte önemli oyunculardan biri. Her ne kadar akıllı telefon pazarında üst sıralara oynamasa da Çinli marka, anavatanında önemli bir pazar payına sahip.

ZTE Axon 20 modeliyle ilk ekran altı kamera modülünü kullanan yenilikçi marka, şimdi de Samsung’un geçen hafta sızdırılan 200 Megapiksel çözünürlüğe sahip sensörüyle gelecek gibi görünüyor.

Samsung aslında üst seviye sensörlerini kendi amiral gemilerinde kullanmadan pek rakiplerine kullandıran bir firma değil. Şu anda da Galaxy S21 Ultra modelinde kullanılan yeni ISOCELL HM3 sensörü halihazırda başka bir Android telefon üreticisinde kullanılmıyor.

zte axon 30 pro, zte axon 30 pro kamerası, zte axon 30 pro özellikleri, 200 megapiksel kamera

 

Ortaya çıkan ZTE Axon 30 Pro kamerası özellikleri arasında ise Samsung S5KGND adlı sensörün 50 Megapiksel ana çözünürlüğe sahip olduğu görülüyor. Bu yeni sensörün 200 Megapiksel desteğine sahip olduğu da sızıntıda paylaşılmış. Ancak Axon 30 Pro‘nun bu çözünürlüğü kullanıp kullanmayacağı merak konusu.

Sensörün büyüklüğü 1 / 1.37 inç, piksel boyutu ise 1.28µm. Şu anda en iyi Samsung kamera sensörü olan HM3’te ise sensör büyüklüğü 1/1.33 inç, piksel büyüklüğü ise 0.8µm seviyesinde.

Bu yeni sızdırılan sensör dışında, Samsung’un 600 Megapiksel gibi inanılmaz seviyede bir sensör üzerinde çalıştığı da daha önce iddia edilmişti.

Son ortaya çıkan sızıntıya göre ise Axon 30 Pro için Snapdragon 888 işlemcisinin kullanılacağı ortaya çıktı. Firmadan 200 Megapiksel kamera ve işlemci ile ilgili resmi bir paylaşım olmsa da, işlemci için hazırlanan poster ortaya çıkmış durumda. 

Kaynak: https://shiftdelete.net/zte-axon-30-pro-ozellikleri-200-megapiksel

Yorum Yap